Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

15 Temmuz Şehitlerimizi Andık

15-temmuz-sehitlerimizi-andik

4 yıl önce 15 Temmuzda düzenlenen hain darbe girişiminin yıl dönümünde Bozkırlılar birlik ve beraberlik mesajları vererek hain darbe girişimi gecesini unutmadı. İlçemiz anıt meydanında düzenlenen anma programına, sosyal mesafe kuralları çerçevesinde birçok vatandaş da katıldı.
22 Temmuz 2020 Çarşamba 08:51

 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri ve tüm şehitlerimiz için okunan Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve dualardan sonra İstiklal Marşı ve saygı duruşuyla başladı. Anma programının açış konuşmasını yapan Bozkır Belediye Başkan Vekili Hasan Özcan, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla 15 Temmuz gecesi meydanlara inen milletimiz, bağımsızlığına, özgürlüğüne ne kadar tutkulu olduğunu bir kez daha tüm dünyaya göstermiştir.
O gün meydanları dolduranlar, Çanakkale ruhunun, Milli Mücadele ruhunun hala bu topraklarda canlı ve diri olduğunu göstermiştir. Bu ruhun hala canlı olduğunu, yüreklerimizde var olduğunu görmekten büyük onur ve gurur duyuyoruz. 15 Temmuz gecesi, ülkemizin her yerinde olduğu gibi Bozkır’ımızda da vatandaşlarımızla hep birlikte, bir arada meydanları doldurmuştuk. Bugün de 15 Temmuz hain darbe girişiminin 4. Yılında da yine meydanlarda Demokrasi Nöbetinde bir aradayız. Bu vesileyle başta demokrasi şehitlerimiz olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Birlik ve beraberliğimiz daim olsun” diye konuştu.

Malazgirt’ten bu yana bu toprakların gözyaşı ve şehit kanlarıyla sulandığını, hain darbe girişimleriyle bu toprakları başta ülkelerin emellerine teslim edemeyecek kadar birçok bedel ödendiğini söyleyen Bozkır Kaymakamı Oltan Bayraktar, bağımsızlığımız ve özgürlüğümüz uğrana bu topraklarda birçok bedel ödedik. Tıpkı 15 Temmuz gecesinde olduğu gibi. O gün bağımsızlığımız ve özgürlüğümüz uğruna Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla meydanları doldurarak bu ülkenin geleceğine, milli irademize sahip çıkan her bir vatandaşımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Demokrasi şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum” dedi.
Kaymakam Bayraktar Helallik İstedi Konuşmalarının akabinde son yayınlanan Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesiyle Kayseri’nin Felahiye Kaymakamlığına ataması yapılan Bozkır Kaymakamı Oltan Bayraktar, Bozkırlılardan helallik isteyerek konuşmalarını şu şekilde sürdürdü, “2 yıla yakın bir süredir Bozkır’a birlik ve beraberlik içerisinde hizmet etmeye çalıştık, Bozkır’a nice güzel hizmetleri kazandırdık, kazandırmaya çalıştık. İlçe sakinlerimizin ihtiyaçlarına, sorunlarına kulak vermeye çalıştık. Bugün belki de sizlerle bir araya geldiğimiz son programımız. Hepinizin hakkını helal etmesini diliyorum. Benden yana hakkım varsa hepsi helal olsun. Bozkır’ı hiçbir zaman unutmayacağım, kalbimin bir köşesinde hep yeri olacaktır. Allah’a emanet olun” diye konuştu.
Konuşmaların akabinde ilahi dinletisi, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ulusa sesleniş konuşması ve 15 Temmuz belgeseli sinevizyon gösterileriyle anma programı son buldu.
(Haber: Özgür Yılmaz)

Haber okunma sayısı: 1090

Haberin etiketleri:

15 Temmuz Şehitlerimizi Andık


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ