Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

18 Mart Çanakkale Zaferi ve şehitleri anma günü kutlandı

18-mart-canakkale-zaferi-ve--sehitleri-anma-gunu-kutlandi

Bozkır’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü, düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlanırken, yoğun katılımın olduğu görüldü.
27 Mart 2019 Çarşamba 13:06

 Kaymakamlık binası önünde Atatürk anıtına çelenk bırakma merasiminin akabinde İlçe Emniyet Müdürlüğünün hazırlamış olduğu “Bozkırlı Şehitler ve Gaziler” köşesinin açılışıyla başlayan anma günü, Bozkır Belediyesi Konferans Salonunda düzenlenen etkinliklerle Çanakkale Zaferi kutlandı, şehitler anıldı. 

Programın akabinde Bozkır Kaymakamı Oltan Bayraktar, İlçe Jandarma, Belediye Başkanı İbrahim Gün, İlçe Jandarma Komutanı Batuhan Duran İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Koç ve diğer daire amirleri ile okul müdürleri, Bozkır şehitliğini ziyaret ederek dua okudu. 

İlçe protokolü daha sonra şehit aileleri ve gazilerle öğle yemeğinde bir araya geldi. Kaymakam Oltan Bayraktar burada yapmış olduğu konuşmasında şu ifadelere yer verdi, “1071’den bu yana Sultan Alp Arslan yurt edindiğimiz Anadolu topraklarının “Çanakkale Geçilmez” diyerek canı pahasına koruyan, mücadele veren tüm şehitlerimizi rahmetle, minnetle, şükranla anıyorum” dedi. 

Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün ise yapmış olduğu konuşmasında 2014 yılından bu yana 406 Bozkırlı öğrenciyi Çanakkaleye gönderdiklerini, öğrencilerin o manevi dünyayı yakından görmelerine vesile olduklarını söyleyerek her bir gencin Çanakkaleye gitmesi gerektiğini belirtti. (Haber Merkezi)


Haber okunma sayısı: 312Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ