Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

30 AĞUSTOS ONURUMUZDUR!

30-agustos-onurumuzdur

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere armağan ettiği 30 Ağustos Zafer Bayramımız tüm Türkiye genelinde olduğu gibi Bozkır’da da 97. yıldönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı.
04 Eylül 2019 Çarşamba 15:32

 1071’de Malazgirt’te başlattığı şanlı yürüyüşünün ardından, 30 Ağustos’ta bu toprakları bize vatan yapan ecdadımızın son zaferin altına altın harflerle kanlarıyla, canları ve vatan aşkıyla isimlerini yazdırmıştır. Onun için, 30 Ağustos; Türk Milletinin tarihinde dönüm noktası sayılacak savaşların kazanıldığı şanlı zaferin bayramı ve onurudur.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk komutanlığında kazanılan ve Kurtuluş savaşımızın en önemli destanlarından biri olan bu büyük zaferin 97. Yıl dönümünü kutlamanın büyük heyecanı ve gururunu yaşadık ve türk milleti olarak daima yaşatmaya da devam edeceğiz.

Bozkır Kaymakamlığındaki resmi erkânın bayramlaşma programının ardından Anıt meydanına gelerek burada 30 Ağustos Zafer Bayramımızın kutlama programı gerçekleştirildi.

Bozkır Anıt Meydanında Çelenk koyma programı ile başlayan kutlama programı, saygı duruşu, İstiklal Marşının okunmasından sonra Astsubay Çavuş Furkan Biçer'in günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından öğrenciler tarafından yine gönün anlam ve önemini belirten şiirler okunarak program sonlandırıldı.

Bozkır Anıt Meydanında gerçekleştirilen 30 Ağustos Zafer Bayramımız programına Bozkır Kaymakamı Oltan Bayraktar, Belediye Başkanı Sadettin Saygı, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Emre Özel ve ilçe protokolü katıldı.

(Haber: Yunus Yılmaz)


Haber okunma sayısı: 212

Haberin etiketleri:

30 AĞUSTOS ONURUMUZDUR!


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ