Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

385 yaşlı ve ihtiyaçlı ailelere hergün sıcak yemek veriliyor

385-yasli-ve-ihtiyacli-ailelere--hergun-sicak-yemek-veriliyor

Bozkır ilçemizde faaliyet gösteren Sivil Toplum kuruluşları faaliyet gösterdikleri mahallelerde 385 yaşlı ve ihtiyaçlı ailelerin iaşesini evlerine getirerek sağlıyor.
06 Mayıs 2020 Çarşamba 15:16

 Bozkır Kaymakamlığından yapılan açıklamayla bu sivil toplum kuruluşlarının faaliyetleri duyuruldu. Yapılan açıklamada “İlçemizdeki Sivil Toplum Kuruluşlarından Bozkırlılar Vakfı, ilçe merkezindeki mahallelerimizden Demirasaf, Cumhuriyet ve Yukarı mahalle sakinlerine yılın 12 ayı boyunca sıcak yemek yardımı yapılmaktadır. 

Bağyurdu Vakfımız Bağyurdu mahallesindeki, Üçpınarlılar Derneğimiz Üçpınar ve Elmaağaç mahallelerindeki, Hisarlıklılar Derneğimiz Hisarlık, Yazdamı, Işıklar, Taşbaşı ve Yelbeği mahallelerindeki, Söğütlüler Derneğimiz ise Söğüt mahallesindeki yaşlı ve yalnız başına yaşayan mahalle sakinlerine Ramazan ayı boyunca 3 çeşit sıcak yemek hizmeti verilmektedir. 

Bozkırlılar Vakfı 12 ay boyunca, diğer Vakıf ve Derneklerimiz ise Ramazan ayı süresince, yaşlı ve yalnız başına yaşayan 385 vatandaşımıza, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğümüzün belirlemiş olduğu hizmet standartlarına ve hijyen kurallarına uygun bir şekilde, günlük 3 çeşit sıcak yemek hizmeti sunmaktadır.

Bu hizmeti sunan tüm Sivil Toplum Kuruluşlarımıza ve hayırsever hemşerilerimize teşekkür ediyoruz.” denildi.
 

(Haber: Özgür Yılmaz)


Haber okunma sayısı: 1988Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ