Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

8 derslikli yapılacak okulun temeli törenle atıldı

8-derslikli-yapilacak-okulun-temeli-torenle-atildi

Büyükşehir Belediyesi ile hayırsever Bozkırlı iş adamı Osman Yaren’in katkılarıyla Bozkır merkeze yapılacak olan 8 Derslikli yapılacak olan, Osman-Hanife Okulunun temel atma töreni gerçekleştirilen programla atıldı.
04 Kasım 2020 Çarşamba 10:08

 Bozkır merkeze yapılacak olan 8 derslikli temel atma programına Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Bozkır Kaymakamı Muhammed Akın, Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı, Ahırlı Belediye Başkanı İsa Akgül, Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Güven, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Özgür Tunç, kurum amirleri ve muhtarların katılımıyla gerçekleştirildi.
Temel atma töreninde, eğitimin ülkenin refah seviyesi ve 2023,2053 ve 2071 hedeflerimize ulaşmamızda en önemli etken olduğunun bilinciyle, sevgili gençlerimizin daha iyi şartlarda daha elverişli okullarda eğitim sağlaması için her türlü desteği vermeye hazır oldukları belirtildi.
Milletvekili Ziya Altunyaldız: ‘’Değerli büyüğümüz Osman Yaren’in 2 milyon TL bağışlayarak ve Büyükşehir Belediyemizin destekleriyle yapılan 8 Derslikli okul inşaatının temel atma töreninde sizlerle bir arada olmanın ve ilçemize kazandırılan yeni okul binamızın hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Büyükşehir Belediyesi olarak Bozkır’ımıza yapılan ve yapılacak olan yatırımları değerlendiren Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay; “Ata toprağım Bozkır benim için her zaman belirtiğim gibi ayrı bir yeri olduğunu bilmenizi isterim. Bozkır’ımızda yayla yollarına asfalt çalışması, koski grup suyu çalışmalarını tamamladık. İlçe merkezimizde sıcak asfalt çalışmaları ise devam etmektedir.
Önümüzdeki yıl otogar projesini de Allah’ın izniyle hayata geçireceğiz. Hayırsever hemşehrimiz Osman Yaren ve Büyükşehir Belediyemizle birlikte temelini attığımız 8 Derslikli Okulumuzun öncelikle ilçemize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.’’ dedi.

Bozkır için eğitim, istihdam, alt yapı ve üst yapısında ilçemizi gerektiği konuma ulaştırmak için Büyükşehir Belediyesi ve Milletvekili Ziya Altunyaldız’ın destekleriyle kararlılıkla çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Belediye Başkanı Sadettin Saygı: “Bugün burada değerli büyüğümüz Osman Yaren ve Büyükşehir Belediyemizin destekleriyle 8 derslikli okulumuzun temel atma töreninde bir aradayız. Eğitimin ülkemizin gelişmesi için en önemli unsur olması bilinciyle çocuklarımızın, gençlerimize eğitimi sevdirmek ve daha iyi koşullarda eğitim alabilmeleri için Kaymakamlığımız ve ilçe milli eğitim müdürlüğümüzle sürekli irtibat halinde ilçemize neler kazandırabiliriz bunun çabası ve uğraşı içerisindeyiz.
Kalifiyeli bir birey yetişmesinde eğitimine verdiğimiz önem ve katkı, ülkemizin refah seviyesini artıracak buluşların geleceğimizin teminatı gençlerimizin azimli çalışmaları sayesinde başaracağız. Desteklerini bizlerden hiçbir zaman esirgemeyen değerli başkanlarım Ziya Altunyaldız ve Uğur İbrahim Altay’a teşekkür ediyorum. 8 derslikli Osman-Hanife okulumuzun öncelikle ilçemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyor, Milli eğitim müdürlüğümüze bağlı olarak değerli öğretmenlerimize ve sevgili öğrencilerimiz başta olmak üzere ilçemize ve ülkemize hayırlı olmasını diyor, ilçemize kazandırılan bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” şeklinde konuşmalarını tamamladı.

(Haber :Yunus Yılmaz)

Haber okunma sayısı: 1953Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ