Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

AHİMİZ OSMAN KALAY YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

ahimiz-osman-kalay-yogun-ilgi-gordu

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde düzenlenen Uluslararası Ahilik Fuarı ve İş Ahlakı Zirvesi Konya'da gerçekleştirildi. Konya’da gerçekleştirilen Ahilik Fuarında, 2018 yılının Ahisi seçilen Kalaycıoğlu Tahinlerinin sahibi Bozkırlı hemşehrimiz Osman Kalay Fuarı gezenlerin ilgi odağı olurken, fuarın en dikkat çeken ahilerinin arasında da yer aldığı görüldü. 27 Kasım’da başlayan ve 30 Kasım’da sona eren fuarın açılış kurdelasını 2018 yılında yılın Ahisi seçilen Bozkırlı hemşehrimiz ve gururumuz olan Tahinci Osman Kalay Konya Valisi ve hemşehrimiz Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız ile birlikte kesti.
10 Aralık 2019 Salı 13:09

 Cumhurbaşkanlığı himayelerinde düzenlenen Uluslararası Ahilik Fuarı ve İş Ahlakı Zirvesi Konya'da gerçekleştirildi. Nevşehir Belediyesi'nin ana sporlarından biri olduğu zirvede gerçekleştirilen ffuarda, Nevşehir'de tanıtılırken, 2018 yılının Ahilik ödülünü alan Bozkırlı hemşehrimiz Osman Kalay, fuara katılan misafirler tarafından sevimli, tatlı ve güler yüzlülüğüyle dikkatleri üzerine çekti. 

Ticaret Bakanlığı, Konya Valiliği, Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği desteğiyle düzenlenen Uluslararası Ahilik Fuarı ve İş Ahlakı Zirvesi, Selçuklu Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi. 

27 Kasım’da başlayan ve 30 Kasım’da sona eren fuarın açılış kurdelasını 2018 yılında yılın Ahisi seçilen Bozkırlı hemşehrimiz ve gururumuz olan Tahinci Osman Kalay Konya Valisi ve hemşehrimiz Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız ile birlikte kesti.

27-30 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilen zirve kapsamında, iş dünyasının önde gelen şirketlerinin yanı sıra esnaf ve sanatkârların ürünlerini uluslararası arenada tanıtma fırsatı buldu. Fuarda Kalaycıoğlu Tahinlerinin sahibi Osman Kalay, fuarda açtığı standa Bozkır Tahin Dünyası Markasıyla da Bozkır’ın Tahinini gelen misafirlere ikram ederek tanıttı. Osman Kalay, gelen misafirlere tahinin özelliklerini ve nasıl yapıldığını da tek tek anlattı.

Fuarda, akademik çalışmaların yanı sıra esnaf ve sanatkârların kendi hünerlerini sergilerlerken, çocukların farklı etkinliklerle ahiliğin tanıtıldığı etkinliklere de yer verildiği görüldü. Nevşehir Belediyesi'nin ana sponsorlarından olduğu zirve kapsamında düzenlenen fuarda, açılan Nevşehir standında ise bölgedeki çeşitli mesleklerin yanı sıra el sanatları ürünleri tanıtıldı.

Zirve kapsamında yapılacak panellerde, Türkiye'nin önemli iş insanları ve akademisyenleri, ahilik kültürünün iş dünyasına yansımaları ve getirdiği başarı hikayelerini, ahiliğin geleceğin ticaretine nasıl yön vereceği tartışıldı.(H. Yunus Yılmaz)


Haber okunma sayısı: 503Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ