Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

Ak Parti’nin ilk kurucu ilçe başkanı Hasan Güdücü’den gazetemize ziyaret

ak-partinin-ilk-kurucu-ilce-baskani--hasan-guducuden-gazetemize-ziyaret

Doğru Yol Partisinden 1994-1999 yıllarında Bozkır İl Genel Meclisi olarak seçilen Hasan Güdücü Konya’da İl Genel Meclisinde Bozkır’ı temsil etmişti. Hasan Güdücü, 2001 yılında da Ak Parti kurulur, kurulmaz Bozkır’a Ak Parti’nin İlçe Teşkilatını kurarak ilk kurucu ilçe başkanı olmuştu. Başkan Güdücü, Ak Parti’nin ilk seçimlere girdiği 2002 yılından sonra, ilçe Başkanlığını Memduh Çelmeli’ye devretmişti.
05 Kasım 2019 Salı 12:01

 Bozkırlı hemşehrimiz Hasan Güdücü geçtiğimiz hafta içerisinde gazetemize bir nezaket ziyaretinde bulundu. Hasan Güdücü abimizi 1994 yılında Doğru Yol Partisinden Bozkır’dan Konya İl Genel Meclisi Üyeliğine seçilmiş ve Bozkır’ı Konya’da temsil etmişti. Hasan Güdücü abimizi ta o yıllarda, aktif ve iş yapıcı olarak tanımıştık. 

Başkan Hasan Güdücü ile Bozkır Postası Gazetesi olarak tanıştığımız yıldan bu yana sık sıkta görüşmelerimiz devam etmektedir. Şu anda yaşamını Konya’da sürdüren Hasan abimiz, Bozkır’a gezmeye geldiğini ve “Bozkır’a gelinir de Bozkır Postası Gazetesi ziyaret edilmez mi?” diyerek bizleri onurlandırmıştır.

Hasan Güdücü, 1994 yılında Seydişehir Etibank’tan emekli olduktan sonra ilk siyasete Doğru Yol Partisinde başlamış ve 1994-1999 yıllarında Bozkır’dan İl Genel Meclisi olarak seçilmişti. Güdücü 2001 yılında da Ak Parti kurulur, kurulmaz, Ak Parti’nin Bozkır İlçe Teşkilatını kurup, kurucu başkan olarak yönetimini oluşturmuştu. 2002 yılındaki seçimlerden sonra, Ak Parti İlçe Teşkilatı Bayrağını Memduh Çelmeli’ye devretmişti.

Gazetemizi ziyaret eden eski İl Genel Meclisi üyelerinden olan ve Ak Parti’nin kurucu ilçe başkanlığını yapan Hasan Güdücü gazetemizi ziyaret ettiği sıra yaptığı konuşmalarında şöyle dedi: “1994-1999 yıllarında Bozkır’dan İl Genel Meclisi Üyesi olarak seçildim. 1995 yılında da Konya İl Genel Meclisi tarafından İl Daimi Encümeni olarak seçildim. O yıllarda Bozkır’a hizmet etmeyi Allah nasip etti. Allah’a şükürler olsun Bozkır’a, Bozkır insanına aşkla ve şevkle hizmet ettik.

2001 Yılında da, şimdiki Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Adalet ve Kalkınma Partisi’ni kurdu. Recep Tayyip Erdoğan’a karşı zaten içimde bir sempati vardı. O sempatimi bende 2001 yılında taşın altına elimi koyarak o dönemdeki arkadaşlarımızla birlikte Bozkır’a Ak Parti’nin İlçe Teşkilatını kurduk. Sağ olsunlar kurucu ilçe başkanlığına beni layık gördüler. Elimizden geldiği kadarıyla partimize gece gündüz demeden hizmet ettik. Yaşım 72 olmasına rağmen Ak Partim için yine gece gündüz çalışırım. Bizim davamız pazara kadar değil, mezara kadardır.” diyen Başkan Güdücü, sağlık nedenlerinden dolayı yaşam hayatını Konya’da sürdürmek istediğinden, 2002 yılındaki yapılan seçimlerden sonra ilçe Başkanlığını Memduh Çelmeli’ye devrettiğini belirten Hasan Güdücü abimiz, geçmiş yıllarla ilgili konuları değerlendirip, yad ederken gazetemizden vedalaşarak ayrıldı.

(Haber: Özgür Yılmaz)


Haber okunma sayısı: 257Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ