Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

At, eşek ve katırlara çip takıldı

at-esek-ve-katirlara-cip-takildi

Bozkır İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğüne bağlı Veteriner Hekimlerince; Bozkır İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz ay at, eşek ve katırlara takılan çip çalışmalarıyla mahallelerde bulunan hayvanların tespiti daha kolaylaşmış ve daha da sağlıklı olacak denildi.
24 Kasım 2020 Salı 08:23

 Geçtiğimiz ay Bozkır İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğüne bağlı Veteriner Hekimleri ilçedeki mahallelerde bulunan hayvanlara aşı ve mikroçip uygulaması yapmıştı. Yapılan bu uygulamanın sağlıklı ve verimli olduğu belirtildi.
Bozkır İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğüne bağlı Veteriner Hekimleri 2020 yılı sonbahar dönemi Şap aşılama çalışmaları ile birlikte mahallelerde bulunan at, eşek ve katırlara mikroçip uygulaması yöntemi ile kimliklendirme çalışmalarını gerçekleştirmeye başlamışlardı.
Bozkır İlçe Tarım Müdürlüğünden yapılan açıklamada "İlçemiz genelinde bulunan hayvanlarımıza 2020 Sap aşılamalarını ekiplerimiz büyük bir hassasiyetle gerçekleştiriyor.
Müdürlüğümüze bağlı Veteriner hekimlerimiz aşı ziyaretlerinde mahallelerde bulunan tek tırnaklı hayvanlardan at, eşek ve katırlara kimlik çalışmaları yapılmaya devam etmektedir.
Müdürlüğümüz tarafından yürütülen bu çalışma ile mahallelerde bulunan hayvanların tespiti daha kolaylaşmış ve daha da sağlıklı olacaktır" denildi.
(Yakup ÇETİN)

Haber okunma sayısı: 1283Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ