Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

Başkan Güven, Güven Tazeledi

baskan-guven-guven-tazeledi

Ak Parti Bozkır İlçe Teşkilatının 7.Olağan İlçe Kongresi Gerçekleşti; Başkan Güven, kongreye katılan protokole ve partililere teşekkür ederken, Ak Parti Türkiye’nin bir teminatı olduğunu vurguladı. Göreve geldiği günden bu yana Bozkır için gece gündüz demeden çalıştıklarını, Bozkır’a yapılan hizmetleri de tek tek anlatan Başkan Güven: “Ak Parti olarak önceliğimiz Türkiye ve Bozkır davasıdır.” dedi. Ak Parti Bozkır İlçe Teşkilatının 7. Olağan kongresi, kapalı Pazar alanında Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr. Leyla Şahin Usta, Ak Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı, Ahırlı Belediye Başkanı İsa Akgül, Yalıhüyük Belediye Başkanı Hasan Koçer, MHP İlçe Başkanı Ata Rıfat Küçükduran ve çok sayıda partililerin katılımıyla gerçekleşti.
22 Eylül 2020 Salı 12:50

 Kongrenin açılış konuşmasını yapan Ak parti Bozkır İlçe Başkanı Kadir Güven, kongreye yoğun katılım sağlayan Bozkırlılara teşekkür ederek, Bozkır’ı daha ileriye taşımak için Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı ve ekibiyle koordineli olarak birlik ve beraberlik içerisinde Bozkır için çalıştıklarını söyledi.
Başkan Kadir Güven, yaptığı konuşmalarında, Ak Parti’nin Bozkır’a yaptığı hizmetleri tek tek anlatırken, teşkilatçılığın öneminden bahsetti. Başkan Güven, kongreye katılan protokole de tek tek teşekkür ederken, Ak Parti Türkiye’nin bir teminatı olduğuna da vurgu yaptı. Göreve geldiği günden bu yana gece gündüz demeden çalıştıklarını, “Ak Parti olarak önceliğimiz Türkiye davasıdır.” dedi.

Daha sonra kürsüye gelen Başkan Saygı, yerel seçimlerden sonra 52 mahallenin tamamında hummalı bir şekilde çalışmaya başladıklarının altını çizdi. Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı, Bozkır’ı daha yaşanabilir hale getirmek, geleceğe daha güçlü taşımak için canla başla çalıştıklarını söyledi. Göreve geldiği 1,5 yılı aşkın süredir eğitim ve sağlık alanında büyük yol katetdiklerini belirtti.

Ak Parti Genel Merkezinin ve Konya Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu anketlerde %90 memnuniyet oranı yakalayarak gönül belediyeciliğini en iyi şekilde icra ediyoruz.1,5 yılda yeni kütüphane binamızın yanına modern sosyal park ve yeni bir yürüyüş yolu kazandırdık. Ömer Halis Demir yürüyüş yolu ışıklandırma çalışmasını tamamladık.

Sancağı olan tek ilçe olan ilçemize Bozkır’ımıza yakışır bir şekilde 40 metrelik görkemli bir Türk Bayrağı kazandırdık. Göz bebeğimiz diye adlandırdığımız Aygır Mesire alanı girişine 3.500 m2 alana lavanta dikimi yaptıklarını inşallah önümüzdeki yıllarda meyvesini alacaklarını söyledi.
Bozkır’ımıza sayısız hizmetler kazandıran değerli büyüğümüz Belediye Başkanımızın rahmetli babası Sabri Saygı zamanında yapılan stadyumun yine sayın vekilimizin uğraşlarıyla tribün kapatma çalışmasını tamamladıkları dile getiren Başkan Saygı Milletvekilimiz Ziya Altunyaldız’ın ilçemize kazandırmış olduğu bir diğer hizmet olan doğalgaz için siz vatandaşlarımızın huzurunda teşekkür ediyorum.
Başkan Saygı; Bakanlarımızla, milletvekillerimizle, Büyükşehir Belediye Başkanımızla, ilçe teşkilatımızla, STK’larımızla, özel sektör temsilcilerimizle istihdama yönelik çalışmaların sürdüğünü bildirdi. Tüm bu çalışmalarımız hizmete geçtiğinde Bozkır’ımız hizmete doyacak, ilçemiz bölgenin parlayan yıldızı olacaktır. 5 yıllık hizmet süremiz boyunca seçim beyannamemizde verdiğimiz sözleri yerine getirecek Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan riyasetinde devletimizin tüm kurumlarıyla, partimizle, vekillerimizle, ilçe teşkilatımızla yerine getireceğiz. Bu duygularla birlik ve beraberliğimizin daim olmasını diliyor, bu güne kadar partimizde görev almış arkadaşlara teşekkür ediyor, ilçe başkanıma ve yönetimine başarılar diliyor,7.Olağan ilçe kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum dedi.

Bozkır da hemşehrileriyle bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, kardeş belediyemiz Bozkır Belediyesi ile sürekli istişare halinde olduklarını Bozkır’a memleketime Konya’dan bir kardeşiniz olarak hizmet için her daim hazır olduklarını dile getirdi.
Bozkırlı olmaktan duyduğu gururu bugün kongre alanını dolduran tüm hemşehrilerinin önünde dile getiren Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ata toprağım Bozkır’a selam olsun. Genel Başkan Yardımcımız Leyla Şahin Usta, Bozkır Hisarlık Mahallemizden Milletvekilimiz Ziya Altunyaldız ve yine Sorkun Mahallemizden Meram Belediye Başkanımız Mustafa Kavuş ve Bozkır Belediye Başkanımız Sadettin Saygı ile birlikte Bozkırımıza hizmet etmeye devam edeceğiz.
Sizlere burada müjdesini vermek istediğim otogar projemiz için uygun görülen alanı ekiplerimizle incelenmiş olup eski soğuk hava deposu olarak kullanılan binanın yıkılarak bu yılsonuna kadar gerekli fizibilite çalışmaları tamamlandıktan sonra 2021 yılsonuna kadar yeni otogar ve itfaiye binasının hizmete kazandıracaklarını söyledi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a yaptığı konuşma için teşekkür eden Ziya Altunyaldız Bozkır’ımıza eğitim sağlık, alt yapı, doğalgaz gibi dev projelere imza attık, atmaya da devam ediyoruz. Her şey güzel Bozkır’ımız için. Yapımı tamamlanan öğretmenevimizi inşallah yakın zamanda hizmete açacağız, yine yapımı tamamlanan rehabilitasyon merkezimizin de hizmete başlaması için artık günleri sayıyoruz. Hastanemize yeni doktor atamaları gerçekleşti. Sağlık Bakanımız Fahrettin Kocaya teşekkürlerimi sunuyorum. İnşallah birkaç ekipman eksikliğimizi de tamamladıktan sonra Bozkır Devlet Hastanemiz bölge de önemli bir merkez haline gelecek dedi.
Son olarak konuşma alan Ak Parti Genel Merkez Yardımcısı Dr.Leyla Şahin Usta Suyu Sert İnsanı Mert diyar Bozkır’a Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Bozkır’ımıza çok selamları var. Bozkır Konya ilçelerimizde her zaman bizlerin yanında en güçlü şekilde durmuştur ve durmaya devam etmektedir. Herkesi saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyor. Bozkır 7.Olağan kongresinin hayırlara vesile olmasını diliyorum dedi.
Protokol konuşmalarının ardından sosyal mesafe-maske-hijyen kurallarının en üst sevide olduğu ilçe kongresinde oy kullanımına geçildi. Katılan delegelerin tamamının oyunu alan Başkan Kadir Güven yeniden ilçe başkanı oldu.
(Haber: Yunus Yılmaz)

Haber okunma sayısı: 1070

Haberin etiketleri:

Başkan Güven, Güven Tazeledi


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ