Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

‘Berberler Covid-19’a karşı daha duyarlı olmalıdır’

berberler-covid-19a-karsi-daha-duyarli-olmalidir

11 Mayıs itibariyle kısıtlama kararı kaldırılan berber ve kuaförler, tedbirli bir şekilde iş başı yaparak yeniden dükkânlarını açtı. Dükkânlarını açan berberler yoğun bir tempoyla çalışmaya başladı. Belediye Başkanı sadettin saygı’da: ‘Berberlerimiz Covid-19’a karşı daha duyarlı olmalıdır.’ dedi.
20 Mayıs 2020 Çarşamba 08:48

 Coronavirüs vakalarının görüldüğü ve virüs nedeniyle ülke genelinde ölenlerin olduğu, hala da ölen ve vakaların devam ettiği ülkemizde, uygulanan tedbirler tüm yoğunluğuyla devam ediyor. Berber ve kuaförlerin yasak kararının kalkmasının akabinde tedbirli bir şekilde dükkan açan berber ve kuaförlere, Bozkır Belediyesi ekipleri el dezenfektanı, maske ve yüz koruyucu siperlik dağıttı. 

Alınan tedbir kararlarının vatandaşların sağlığının korunması amacıyla uygulandığını, alınan tedbir kararlarına hassasiyet gösteren tüm vatandaşlara teşekkür ettiğini söyleye Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı, virüsün olumsuz etkilerini en aza indirmek için Bozkır’daki tüm kurumlarla koordineli bir şeklide gece gündüz demeden çalıştıklarının altını çizdi. 

Tüm berber ve kuaförlere maske, el dezenfektanı ve yüz koruyucu siperlik dağıtan Belediye ekiplerinin akabinde berberleri ve kuaförleri ziyaret ederek uyarılarda bulunan Başkan Saygı, berberlerin isteklerini ve sorunlarını dinledi. İlçenin genel sağlığını korumak amaçlı tüm berberlere tek kullanımlık havlu ve tek kullanımlık önlük de dağıtacaklarını belirten Başkan Saygı, berber ve kuaförlere kolay gelsin dileklerini ileterek kurallara daha çok hassasiyet göstermeleri temennisinde bulundu.   (Haber: Özgür Yılmaz)


Haber okunma sayısı: 1769Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ