Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

Bimder’den öğrencilere bilişim desteği

bimderden-ogrencilere-bilisim-destegi

İlçemiz Bozkır’da kurulduğu yıldan bu yana olumlu ve faydalı faaliyetlerde bulunan (Bimder) Bozkır İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Gönüllüleri Derneği, Pandemi sürecinde de ihtiyaç sahibi ve başarılı öğrencilere destek vermeye devam ediyor.
13 Ocak 2021 Çarşamba 08:39

 Bozkır İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Gönüllüleri Derneği kurulduğu yıldan bugüne kadar Bozkır ilçemizde ihtiyaç sahibi öğrencilere burs ve eğitim yardımının yanı sıra ilçede ihtiyaç sahibi ailelere de yardım faaliyetlerini yürütüyor.
Bimder Derneğinden yapılan açıklamada, salgın döneminde uzaktan eğitim hizmetinde sıkıntı yaşayan Üniversite ve Lise öğrencilerine, internet hizmeti, tablet ve bilgisayar desteği sağlandığı duyuruldu.
Bimder tarafından yapılan açıklamada ihtiyaç sahibi ve derslerinde başarılı olan 7 öğrenciye dizüstü bilgisayar, 5 öğrenciye tablet ve 4 öğrencisi olan 2 aileye bir yıllık internet aboneliği hizmeti sağlandığı belirtilmiştir.
Yardım faaliyetleri hakkında açıklamalarda bulunan Bozkır İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Gönüllüleri Derneği yönetim kurulu başkanı Mehmet Görür, "Sevgili dostlar. Bimder Derneği olarak, salgın nedeniyle uzaktan eğitim görmek zorunda olan öğrencilerimizin bu sıkıntılı süreçte yanında olmaya çalışıyoruz.

İhtiyaç sahibi ve başarılı 14 öğrencimize bu sıkıntılı süreçte uzaktan eğitimlerine destek olabilmek için bilişim desteği sağladık. Bimder olarak siz yardımseverlerimizin desteği ile başarılı öğrencilerimizi desteklemeye ve ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarını gidermeye devam edeceğiz." şeklinde açıklamalarda bulundu.
(Haber: Özgür Yılmaz)

Haber okunma sayısı: 1706Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ