Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

BİMDER’in düzenlediği yarışmaya Bozkır’dan 1389 öğrenci katıldı

bimderin-duzenledigi-yarismaya--bozkirdan-1389-ogrenci-katildi

Bozkır’da kurulduğu yıldan bu yana faaliyetlerini aralıksız sürdüren (BİMDER) Bozkır İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Gönüllüleri Derneği'nin geleneksel olarak düzenlemiş olduğu “Dinimi öğreniyorum” bilgi yarışmasını ramazan ayından önce gerçekleştirmiştir.
13 Mayıs 2019 Pazartesi 14:48

 Bozkır İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Gönüllüleri Derneği'nin geleneksel olarak gerçekleştirmiş olduğu bilgi yarışmasında üç farklı kategoride 1389 öğrenci ter döktü. Bozkır ilçe merkezinde ve ilçeye bağlı mahallelerde gerçekleştirilen yarışmada 323 İlkokul öğrencisi, 708 Ortaokul öğrenci ve 358 Lise öğrenci okumuş oldukları “Dinimi Öğreniyorum” kitaplarından ramazan ayında birkaç gün önce sınava girdiler.

Gerçekleştirilen yarışma hakkında bilgilendirmelerde bulunan Bozkır İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Gönüllüleri Derneği yönetim kurulu başkanı Mehmet Görür: “İlçemizde Derneğimiz tarafından gerçekleştirilen bilgi yarışmasının bu yıl ikincisini gerçekleştirdik. Bozkır Merkez ve ilçeye bağlı mahallelerimizi kapsayan yarışmamızda bu yıl yoğun bir katılımla yarışmamızı 11 sınav merkezinde gerçekleştirdik. Öğrencilerimizin "Dinimi Öğreniyorum" kitaplarından sorumlu olduğu ve bu kitapları okuduktan sonra sınava girdikleri yarışmamızda Dernek yönetimi olarak tüm öğrencilerimiz edindikleri bilgilerle yarışmayı kazanmışlardır.

Her yarışmanın bir finalisti olduğu gibi ileriki günlerde, Yarışmamızın İlkokul, Ortaokul ve Lise Finalistleri ödüllendirilecektir. Dernek Yönetimi olarak bu tarz etkinliklerimizde yardım ve desteklerini esirgemeyen başta hayırseverlerimize, İlçe Kaymakamlığımıza, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve İlçe Müftülüğümüze teşekkür ederiz" dedi.


Haber okunma sayısı: 400Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ