Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

Bozkır, Ahırlı, Hadim ve Yalıhüyük Acil Toplanma Alanları açıklandı

bozkir-ahirli-hadim-ve-yalihuyuk--acil-toplanma-alanlari-aciklandi

İstanbul'da yaşanan 5,8’lik depremin ardından illerdeki acil toplanma alanları tekrar gündeme gelirken, Konya ilimize bağlı Bozkır, Ahırlı, Hadim ve Yalıhüyük Acil Toplanma Alanları da açıklandı.
09 Ekim 2019 Çarşamba 16:59

 İstanbul'da yaşanan 5,8’lik depremin ardından illerdeki acil toplanma alanları tekrar gündeme geldi. Vatandaşlar, e-Devlet üzerinden acil toplanma alanlarını sorgulatırken AFAD İl Müdürlüğü Konya merkez ve ilçelerdeki belirlenen toplanma alanlarını liste halinde yayınladı.

İstanbul'da yaşanan 5,8 büyüklüğündeki depremin ardından vatandaşlar korku içinde kendilerine yakın olan acil toplanma alanlarının nerelerde olduğu ve nasıl bulacakları konusunda internetten araştırma yapmaya başladı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın da açıkladığı gibi vatandaşlar E-Devlet şifresiyle kendisine en yakın acil toplanma alanını öğrenebiliyorlar. Vatandaşlar, E-Devlet şifresiyle yaşadığı ildeki, ilçesindeki, mahallesindeki, caddesindeki, hatta iş yerine en yakın toplanma alanının nerede olduğunu öğrenebiliyorlar.

Bu açıklamaya göre, Bozkır, Ahırlı, Hadim ve Yalıhüyük Acil Toplanma Alanları şu yerlerden oluşuyor. Bozkır Kapalı Pazar Alanı, Bozkır Çim Saha, Bozkır Meslek Yüksekokulu ve Anadolu Lisesi,

Konya Büyükşehir Belediyesine bağlı Sarıoğlan Fen İşleridir.

Komşu ilçelerimizden Yalıhüyük ilçesininki ise, Belediye Parkı ile Garaj. Hadim İlçesininki de, Hadim Berika Parkı ve Stadyum, Hadim Futbol Sahası ve Kiraz Hali. Ahırlı ilçemizinki de, Ahırlı Şehit Samet Bütün Ortaokulu, Akkise Atatürk İlkokuludur.

(Haber: Özgür Yılmaz)


Haber okunma sayısı: 299Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ