Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

Bozkır halkına teşekkür etti

bozkir-halkina-tesekkur-etti

Bozkır’da örnek bir Ramazan ayı ve bayram yaşandığını belirten, Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı; Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı, Bozkır’da gönül birliği içinde örnek bir Ramazan ayı ve bayram yaşandığını belirterek, “Ramazan ayının ve bayramının huzur ve sükûnet içinde yaşanmasını sağlayan tüm Bozkırlı hemşehrilerime ve bayramda dışardan gelen Bozkırlı gurbetçilerimize ne kadar teşekkür etsek azdır. Bu duygu ve düşüncelerimle hemşehrilerimi kucaklıyor, ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. Geçmiş bayramlarını da tekrar tekrar kutluyorum” dedi.
11 Haziran 2019 Salı 17:04

 Belediye Başkanımız Sadettin Saygı, Bozkır ilçemizde huzur içinde geçen Ramazan ayı ve bayram coşkusu nedeniyle gazetemiz Bozkır Postası aracılığıyla, hem Bozkır halkına ve hem de bayramda ilçemizi dolduran Bozkırlı gurbetçilerimize ayrı ayrı teşekkür etti.

Bozkırımızın Ramazan ayının en güzel yaşandığı ilçelerden biri olduğunu belirten Başkan Saygı, “Ramazan ayında ilçemiz evleriyle, sokaklarıyla, caddeleriyle oruç tuttu. Bu yıl da camilerimiz cıvıl cıvıl çocuk sesleriyle doldu. Hanım kardeşlerimiz ellerinde Kur’an-ı Kerimlerle mukabele okudu, gençlerimiz mübarek ayın ruhuna uygun olarak yardım faaliyetlerinde büyüklerine yardımcı oldu. Belediyelerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ve gönüllü kardeşlerimiz vasıtasıyla yetimlerin başı okşandı, ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin ellerinden tutuldu. İlçemiz yediden yetmişe hayırda yarıştı. Çok şükür bereketli bir Ramazan ayı yaşandık” dedi.

Ramazan ayının ardından bayramın da Bozkır’da büyük bir coşkuyla kutlandığını ve dışarda yaşayan gurbetçilerimizin sıla-i rahim yapmak için Bozkır’a gelmek için yarıştıklarını kaydeden Başkan Saygı, “Bayram vesilesiyle birliğimizi, kardeşliğimizi pekiştirdik. Küslükler sona erdi, çocuklar mutlu edildi. Hep birlikte huzur içinde bir bayramı daha geride bıraktık. Şimdi, bir ay boyunca elde ettiğimiz hasletleri yılın geri kalan zamanında da sürdürmeye gayret göstermeli; sevgi ve saygıyı yaşatmalı, yetimlerin ve ihtiyaç sahiplerinin her daim yanında olmalı, bu huzur iklimini bir yıla yaymalıyız. Ben Ramazan ayının ve bayramının huzur ve sükûnet içinde yaşanmasını sağlayan bütün Bozkırlı hemşehrilerime ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu güzel Bozkırımızda yaşamayı nasip ettiği için Rabbime şükrediyorum. Kardeşliğimizle, gönül birliğimizle Konya’ya ve Türkiye’ye örnek bir ilçe olmaya devam edeceğiz inşallah” diye konuştu.

(Haber: Özgür Yılmaz)


Haber okunma sayısı: 302Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ