Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

Bozkır Meslek Yüksekokulunda öğrenci sayıları belli oldu

bozkir-meslek-yuksekokulunda--ogrenci-sayilari-belli-oldu

Bozkır Yüksek Okulunun resmi facebook sayfasında yapılan paylaşıma göre, Bozkır Meslek Yüksekokuluna kayıtlı 404 öğrenci oldu. Sağlık Bilimleri Fakültesinde ise 179 öğrenci Bozkır’da eğitim görecek. Bu sayı 4 yıllık fakülte ile birlikte önümüzdeki yıllarda da 3. ve 4. sınıflarla, ilçemizde öğrenci sayısının daha da artacağı bekleniyor.
03 Ekim 2019 Perşembe 12:29

 Bozkır Yüksekokulu Müdiresi Öğretim Görevlisi Dr. Ahu Cavlazoğlu Davulcu’nun okulun resmi facebook sayfasında yaptığı paylaşımında; “Bozkır Meslek Yüksekokulumuza yeni kayıt yaptıran öğrencilerimizin ilçemize ve okulumuza uyumunu kolaylaştırmak için bölüm başkanlarımız ile birlikte okulumuzun 23 Eylül 2019 tarihinde açılmasıyla birlikte, oryantasyon çalışmalarımızın ön hazırlıkları aynı gün başlamıştır. Yeni akademik dönemimiz bütün öğrencilerimize ve akademik personelimize hayırlı olsun” dedi.

Selçuk Üniversitesi Bozkır Meslek Yüksekokulu’nun 2019-2020 Eğitim-öğretim yılında Mimari Restorasyon Normal Öğretim-İkinci Öğretim, Bilgisayar Programcılığı, Sağlık Bilgi Sistemleri Programı, Halkla İlişkiler Programı, Alternatif Enerji Programı ile aktif öğrenci sayılarını da sırasıyla açıkladı. Bozkır Yüksekokulu Müdiresi Öğretim Görevlisi Dr. Ahu Cavlazoğlu Davulcu yaptığı açıklamalarında 1. sınıflarda toplam öğrenci sayısının 224 olduğunu, 2. sınıflarda ise toplam öğrenci sayısının 180 olduğunu söyledi. Ek tercihlerde de Yüksekokulumuzun bölümlerine 86 öğrencinin tercih kontenjanı bulunduğunu ifade etti.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Bozkır Odyoloji-Acil Yardım ve Afet Yönetimi Bölümlerine kaydını yaptıran ve 2019-2020 Bozkır’da eğitim görecek öğrenci sayılarının da 1. sınıflarda toplam 102 öğrenci bulunurken, 2. sınıflarda da toplam öğrenci sayısının 77 olduğu belirtilmiştir.

(Haber: Yunus Yılmaz)


Haber okunma sayısı: 543Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ