Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

Bozkır SGM Müdürü Gül’den yapılandırma bilgilendirmesi

bozkir-sgm-muduru-gulden--yapilandirma-bilgilendirmesi

Bozkır Sosyal Güvenlik Merkez Müdürü Bülent Gül, gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada son olarak yürürlüğe giren yapılandırma ile ilgili detayları paylaştı.
02 Aralık 2020 Çarşamba 14:41

 Bozkır Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürü Bülent Gül gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada: "17.11.2020 tarihli 31307 sayılı resmî gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren "Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun" uyarınca Sosyal Güvenlik Kurumuna olan borçların yapılandırılması imkânı sağlanmıştır.
Bu kapsamda 2020 Ağustos ayı ve önceki dönemlere ait ve kesinleşmiş olan; İdari para cezaları, Sigorta primleri, Genel sağlık sigortası primleri, İssizlik sigortası primleri, İş kazası veya meslek hastalığı sonucunda doğan rücu alacakları, Yersiz ödenen gelir ve aylıklardan doğan alacaklar.
4/B (BAĞ-KUR) sigortalılarının daha önce durdurulan hizmet sürelerinin ihyası halinde doğacak alacaklar yapılandırma kapsamındadır. Yapılandırma kapsamında; ana para borçlarınız için gecikme cezası ve gecikme zammı ile faiz uygulanmayacak, bunların yerine Yİ-ÜFE (Yurtiçi Üretici Fiyatları endeksi) ile güncellenecektir. Yapılandırılan borçlarınızı ikişer aylık dönemlerde 6,9,12 veya 18 taksitle ödeyebilirsiniz.
Başvurularınızı 31.12.2020 tarihine kadar (bu tarih dahil) E-Sigorta/E-Devlet kanalıyla, şahsen veya posta yoluyla ilgili Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü veya Sosyal Güvenlik Merkezine yapabileceğinizi hatırlatırız" denildi.
(Haber: Yunus Yılmaz)

Haber okunma sayısı: 2304Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ