Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

Bozkır Yollarına Büyükşehir Standardı

bozkir-yollarina-buyuksehir-standardi

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından, Bozkır ilçe merkezinde vatandaşlarımız tarafından yoğun olarak kullan 3 kilometre uzunluğundaki İsmet İnönü Caddesi’nde sıcak asfalt çalışması yapıyor. Yapılan çalışmayı yerinde inceleyen Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve Fen İşleri 4. Bölge Şefliğine teşekkür ederken, ilçemize hayırlı olsun dedi.
07 Ekim 2020 Çarşamba 14:33

 Konya Büyükşehir Belediyesi, Bozkır ilçe merkezinde vatandaşların yoğun olarak kullandığı 3 kilometre uzunluğundaki İsmet İnönü Caddesi’nde sıcak asfalt çalışması yapıyor. İlçede 2020 yatırım programı kapsamında 8 kilometre mahalle yolunu tamamlayan Büyükşehir, 25 kilometrelik Üçpınar Yayla Yolu’ndaki çalışmaları da sürdürüyor.
Konya Büyükşehir Belediyesi, tarafından gazetemiz Bozkır Postasına gönderilen habere göre, Konya genelinde sıcak asfalt ve mahalle yolu çalışmalarına devam ettiğini belirtiyor.
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Bozkırlı hemşehrimiz Uğur İbrahim Altay, Yeni Büyükşehir Yasası kapsamında ilçelerdeki yolların kalitesini artırmak için hem ilçe merkezlerinde hem de mahalle yollarında hummalı bir çalışma içinde olduklarını söyledi.

Gazetemize gönderilen haberde, İlçe belediyeleriyle de koordineli şekilde çalıştıklarını kaydeden Başkan Altay, “İlçe merkezlerimize prestij caddeler kazandırdık. Tüm ilçelerimize parke taşı desteğimiz devam ediyor.
Ayrıca ilçelerimizde mahalle yollarının standardını yükselterek vatandaşlarımızın daha konforlu ve güvenli seyahat etmelerini sağlıyoruz. Bu kapsamda Bozkır ilçe merkezinde Büyükşehir ekiplerimiz İsmet İnönü Caddesi’nin bulunduğu 3 kilometrelik yola 6 bin 500 ton sıcak asfalt serimi gerçekleştiriyor. Geçtiğimiz hafta başladığımız çalışmaları 10 gün içerisinde tamamlamayı planlıyoruz. İlçe halkımıza hayırlı olsun.“ dedi.

MAHALLE YOLLARINDA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
Bozkır’da 2020 yatırım programı kapsamında 8 kilometre mahalle yolunu tamamladıklarını kaydeden Başkan Altay, 25 kilometrelik Üçpınar Yayla Yolu’ndaki çalışmaların da devam ettiğini sözlerine ekledi.
Öte yandan yapılan çalışmayı yerinde inceleyen Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve Fen İşleri 4. Bölge Şefliğine teşekkür ederek şu ifadelere yer verdi. ''İlçemizde doğalgaz ve koski çalışmalarından dolayı bozulan belediye yolunda sıcak asfalt çalışmalarımız devam ediyor.

Bizlerden desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay'a şükranlarımı sunuyorum. İnşallah önümüzdeki yıllarda Bozkır ilçe merkezimizin tüm yollarını sıcak asfalta kavuşturacağız.
İlçemize kazandırılan bu hizmet için başta Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay olmak üzere Fen İşleri Daire Başkanlığı ve 4.Bölge Şefliğine teşekkür ediyor ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi. (Yunus Yılmaz)

Haber okunma sayısı: 1249Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ