Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

Bozkır’a engelli ve yaşlı bakım merkezi açılacak

bozkira-engelli-ve-yasli--bakim-merkezi-acilacak

Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı, Bozkır’ın ve bölge ilçelerin en önemli ihtiyaçlarından biri olan engelli ve yaşlı bakım-rehabilitasyon merkezinin Bozkır’a açılmasının Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından onaylandığını, yakın zamanda bina tahsisinin yapılarak merkezin hizmete açılacağını açıkladı. Özel Zerafet Engelli ve Yaşlı Bakım Merkezleri tarafından Bozkır’a açılması planlanan yaşlı ve engelli bakım-rehabilitasyon merkezi, 100 kişilik kapasitesiyle ve çalışanıyla, Bozkırlılar Vakfı tarafından yapılan binada Bozkır ve çevre ilçelere hizmet edecek.
24 Mart 2020 Salı 08:49

 Yaşlı ve engelli bakım-rehabilitasyon merkezinin bölge için önemli bir ihtiyaç olduğunu, seçim beyannamesinde de yer alan bu çalışmanın yakın zamanda hizmete gireceğini gazetemize açıklayan Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı, “Yaşlı ve Engelli bakım-rehabilitasyon merkezinin Bozkır’a kazandırılmasıyla birlikte Bozkır’ımızın ve bölgenin önemli bir ihtiyacı karşılanmış olacak. Şuan 100 kişilik bir kapasite öngörüyoruz. Binamızın tadilat çalışmaları kısa süre içerisinde başlayacak ve çevre düzenlemesiyle birlikte modern ve konforlu bir yapıya sahip olacak. 

Kısa süre içerisinde de ilçemizde yaşlı ve engelli bakım kurslarının açılması için planlamalar yapacağız. Tüm alt yapı yaz aylarına kadar tamamlayacağız ve hizmeti inşallah yaz aylarında sunmaya başlayacağız. Bu vesileyle Hizmetin Bozkır’a kazandırılmasında emeği geçen, 2 ay boyunca süreci aralıksız takip eden başta Milletvekilimiz Ziya Altunyaldız olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Bina tahsisini yapan Bozkırlılar Vakfımıza, İlçe Başkanımız Kadir Güven’e, hizmeti Bozkır’a getirecek olan girişimci arkadaşlarımız Arif Çalışır’a da ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

(Haber: Resul Bolat)

Kütahya masözElazığ masözDenizli masözKayseri masöz

Haber okunma sayısı: 2663Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ