Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

Bozkır’da 17 okula beyaz bayrak

bozkirda-17-okula-beyaz-bayrak

Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan protokol çerçevesinde yeterlilik taşıdığı belirlenen 17 okullumuza, Beyaz Bayrak ve Beyaz Bayrak sertifikası verildi.
13 Mart 2019 Çarşamba 11:59

 Beyaz Bayrak alan okullarımız; ilçemiz merkezinde bulunan Bozkır Zengibar Anadolu Lisesi, Serüstad Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 15 Temmuz Şehitleri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İmam Hatip Ortaokulu, Merkez Cumhuriyet Ortaokulu, Vali Kemal Katıtaş ilkokuludur.

Bozkır’a bağlı mahallelerimizde bulunan okullarımızdan beyaz bayrak alanlar ise şöyle;  Sarıoğlan ilkokulu, Sarıoğlan İmam Hatip Ortaokulu, Çağlayan ilkokulu, Çağlayan Ortaokulu, Bozkır Dereiçi ilkokulu, Bozkır Dereiçi Ortaokulu, Hamzalar Ortaokulu, Hisarlık ilkokulu, Hisarlık Ortaokulu, Üçpınar Ortaokulu ile Boyalı ilkokuludur.

Beyaz Bayrak; geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın beden ve ruh sağlığını korumak, geliştirmek, temizlik ve hijyen konusunda yeterli eğitim almış sağlıklı nesiller yetiştirmek, öğrencilerimizin hijyenik bir ortamda eğitim öğretimini sürdürmek amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı işbirliği içerisinde sürdürülen bir protokoldür.

Okulların temizlik ve hijyen açısından belirli kriterler esas alınarak Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği içerisinde denetlenmesi, okul sağlığının iyileştirilmesi hususunda teşvik edilmesi için uygulanan beyaz bayrak projesinde istenilen kriterleri taşıyan ilçemiz okulları Beyaz Bayrak ve Sertifika ile ödüllendirilmiştir.

Bozkır Belediyesi toplantı salonunda gerçekleştirilen ödül törenine İlçe Kaymakamımız Oltan Bayraktar, İlçe Jandarma Komutanımız Batuhan Duran, İlçe Emniyet Amiri Ramazan Arlı, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz İsmail Kılıç, okul müdürlerimiz ve Bozkır Toplum Sağlığı çalışanları katılmıştır.


Haber okunma sayısı: 161Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ