Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

Bozkır’da 5-6 Ağustos tarihlerinde Kültür ve Sanat Festivali yapılacak

bozkirda-5-6-agustos-tarihlerinde--kultur-ve-sanat-festivali-yapilacak

Bozkır Belediyesi, Bozkır’ın tarihine, kültürüne, sosyal yapısına ve yerel kalkınmasına katkı sağlamak amacıyla 5-6 Ağustos tarihleri arasında ilçe merkezindeki anıt meydanında kültür ve sanat festivali düzenleyecek. Ersan Er, Murat Başaran, Aycan Öner ve Mehmet Demiral gibi tanınmış sanatçıların sahne alacağı festivalde yöresel kaşık oyunu olan Bozkır Folklor Ekibi gösterileri de yer alacak.
30 Temmuz 2019 Salı 16:34

 5-6 Ağustos tarihleri arasında ilçemiz merkezinde bulunan anıt meydanında kültür ve sanat festivali düzenlenecek. Festivalin yerel kalkınmaya katkı sağlamasını hedeflediklerini belirten Başkan Sadettin Saygı, Festivalde Bozkır’ın tarihi yerlerinin, doğal güzelliklerinin, ulusal Bozkır’a has kaşık oyununun ve Bozkır tahininin öne çıkacağını belirterek bu güzelliklerin ulusal çapta tanıtımının yapılması için çalışmalar yapılacağını vurguladı. 

İlçe tanıtımına ve yerel kalkınmaya fırsat sağlayacak olan festivale tüm Bozkırlıları ve çevre ilçelerde yaşayan vatandaşları davet eden Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı, “Kurban bayramının hemen öncesinde yapacağımız kültür ve sanat festivalimize ve sıla-ı rahim için tüm Bozkırlı hemşehrilerimizi ilçemize davet ediyorum” dedi.

(Haber: Yunus Yılmaz)


Haber okunma sayısı: 334Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ