Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

Bozkır’da fidanlar toprakla buluştu

bozkirda-fidanlar-toprakla-bulustu

Bozkır Kaymakamlığının öncülüğünde, Bozkır İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ‘Bin Fidan Bin Can’ projesi kapsamında fidan dikme etkinliği düzenlendi.
07 Mayıs 2019 Salı 11:39

 Bozkır Kaymakamlığı Kaymakamlığımızın öncülüğünde başlatılan ve Bozkır İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından planlanan ‘Bin Fidan Bin Can’ projesi kapsamında fidan dikme etkinliği geçtiğimiz hafta içerisinde ilçemizde düzenlendi.

Bozkır İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen etkinlikte öğrencilere konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Koç: “Bugün ‘Bin Fidan Bin Can’ projesi çerçevesinde fidanlarımızı toprakla buluşturuyoruz ve bundan sonra da bu fidanları hep birlikte korumanın gayreti içerisinde olacağız. Çocuklar bizim geleceğimiz, bizler burada sizlerle beraber bu güzel duyguyu yaşamaktır. Doğa hepimize emanet. Çevremizi temiz tutmak, ağaçlarımızı korumak hepimizin görevi. Yarının büyükleri, yetişkinleri sizler olacaksınız. Sizlerle bu ülke daha güzelleşecek ve yeşerecek. Bu ülke sizlerin ellerinde çok daha güzel noktalara gelecektir. Bugün burada tüm öğrencilerimizin birer dikili ağacı olacaktır. Yeşil bir Bozkır için hep birlikte ormanlara sahip çıkalım” dedi.

Düzenlenen etkinliğe Bozkır Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Emre Özel, Bozkır İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Batuhan Duran, Bozkır İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Koç katıldı. Milli Eğitim Şube Müdürlerinden İsmail Kılınç ile Dursun Budak katılırlarken, Bozkır Orman İşletme Şef Vekili Salih Demir, Hadim Ağaçlandırma Şefi Atakan Kandemir, Okul müdürleri, öğrenciler, askeri personel ve polis ekiplerinin katıldığı belirtildi.

(Haber:  Özgür Yılmaz)


Haber okunma sayısı: 345Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ