Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

Bozkır’da Mevlid-i Nebi Gecesi

bozkirda-mevlid-i-nebi-gecesi

İlçemiz Bozkır’da Mevlidi Nebi Haftası kapsamında Bozkır Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından geçtiğimiz hafta gece düzenlendi.
21 Kasım 2019 Perşembe 09:53

 Bozkır Belediye Düğün Salonunda gerçekleştirilen etkinlik saygı duruşu, İstiklal Marşı ve okul öğrencisinin Kuran-ı Kerim tilavetini okumasının ardından protokol konuşmalarıyla başladı.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren ilçe Müftüsü Seyit Böğet  "Öncelikle birini anlamak için onu tanımak lazım, Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v) rehberimiz ve son yol göstericimiz olduğuna göre öncelikle onu tanımamız gerekiyor. Bozkır Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerimiz çok güzel bir program hazırlamışlar Peygamberimizin (s.a.v) hayatından kesitler ve hasisler sunacaklar. Bu etkinlikle de rehberimizi anlama ve onla buluşturmaya çalışacaklar. Öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyorum" dedi.

Bozkır Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin Mevlid-i Nebi Hastası kapsamında gerçekleştirmiş olduğu etkinliklerin Sinevizyon gösterisi sonrasında Bozkır Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından günün anlam ve önemine uygun şiirler ve naatlar seslendirdi.

Gecede sahabelerin hayatlarından kesitlerinde yer aldı gecede ilçede ki tüm Lise ve Ortaokul öğrencilerinin katılımına açık Hadislerle fotoğraf yarışması ödül programı gerçekleştirildi.

Fotoğraf yarışmasında dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri ödüllerini teslim etti. Etkinlik sonrasında öğrenci, öğretmen ve protokolün katılımıyla hatıra fotoğrafı çektirildi.

(Haber: Özgür Yılmaz)


Haber okunma sayısı: 286Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ