Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

BOZKIR’I YASA BOĞDU

bozkiri-yasa-bogdu

Şizofren tedavisi gördüğü öne sürülen kişi tarafından canice öldürülen Mustafa Dayı; Bozkır’ın sevilen simalarından olan Mustafa Dayı, 31 Ekim 2020 Cumartesi günü gece saatlerinde, şizofren tedavisi gördüğü belirtilen ve ismini bile ağzımıza almak istemediğimiz kişi tarafından canice öldürülmüş olarak bulundu. Bozkır’ın Mustafa Dayısı olarak bilinen merhum, ilçemiz vatandaşları tarafından kollanır ve onu üzmemek için yine ilçe vatandaşla-rımız tarafından daima gözetilirdi. Mustafa Dayının feci şekilde öldürüldüğünü duyan halkımız yasa boğuldu.
12 Kasım 2020 Perşembe 11:38

 Bozkır’ın sevilen simalarından saf ve temiz bir yapıya sahip olan Mustafa Dayı, 31 Ekim 2020 Cumartesi günü gece saatlerinde canice öldürülmüş olarak bulundu. Şizofren tedavisi gördüğü belirtilen ve Almanya'da yaşadığı öğrenilen, Mücahit Minaz olduğu tespit edildi. Katil Minaz, kısa bir süre önce memleketi Yalıhüyük ilçesine tatile geldiği de belirtildi.

Katil Mücahit Minaz, işlediği cinayetin ardından kanlı elbisesiyle bir kahvehaneye gidip çay içtiği ortaya çıktı. Şizofren tedavisi gördüğü iddia edilen katil Mücahit Minaz ifadesinde; "Bir şeyler mırıldanıp duruyordu. Öldürmek istedim, öldürdüm" dediği öğrenildi.
Olay, 31 Ekim 2020 Cumartesi günü gece saat 00.00 sıralarında, Yukarı Mahalle Ahmet Yaşar Caddesi'ndeki Zengibar Anadolu Lisesi yanındaki alanda meydana geldi. Sokakta ceset olduğunu görenler polisi aradı.
Olay yerine gelen polis ekipleri, başı ve cinsel organı kesilmiş halde bir erkeğe ait ceset buldu. Cinsel organı vücudunun yanında, başı ise lisenin bahçesine atılmış halde buldu.

Yapılan incelemede cesedin akli dengesi yerinde olmadığı iddia edilen saf temiz insan olan, 56 yaşındaki Mustafa Sömek’e ait olduğu belirtildi. Ceset aynı gün gece otopsi için Bozkır Devlet Hastanesi morguna kaldırılmıştır. Yapılan otopsinin ardından, Bozkır’da çok sevilen Bozkır’ın Mustafa Dayısı gözyaşları içerisinde Bozkır Çağlayan mahallesi mezarlığında toprağa verildi.
Bozkır ilçe merkezinde yaşayan hemşehrilerimiz, “Bozkır’ın Mustafa Dayısı” diyerek onu çok severlerdi ve onu konuşturmak için takılırlardı. Ama Mustafa Dayımız, şizofren hastası olduğu iddia edilen bir cani tarafından feci şekilde öldürüldü.
Bozkır Postası Gazetesi olarak merhum Mustafa Dayı’ya, Allah’tan rahmet kederli ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileklerimizi sunarız.
Öte yandan ilçemiz vatandaşları ise, Mustafa Dayıyı canice öldüren kişiye lanet yağdırırken, “İnsan bile demeye dilimizin varmadığı böyle kişileri nasıl olurda başıboş dışarıda elini kolunu sallayarak gezdirilir. Şizofren hastasıymış diye duyduk. Bu türdeki kişilere karşı Devletimiz gereken tedbirini almalıdır.

Bugün bu şizofren hastası böyle cinayet yaptıysa, aynı şekilde yarın başka birileri çıkıp, başka canlar yakar. Böylelerine karşı Devletimiz gerekeni yapmalıdır. Hatta İdamsa İdam, madem idam yapılması için yasalar elvermiyorsa, ömür boyu müebbet hapis cezası olmalıdır. Kesinlikle dışarı salınmamalıdır.” dediler.
KATİL CİNAYETTEN SONRA ÇAY İÇMİŞ
Cinayetin ardından çalışma başlatan Cinayet Büro Amirliği ekipleri, şüphelinin Almanya'da yaşayan ve kısa bir süre önce memleketi Yalıhüyük ilçesine tatile gelen Mücahit Minaz olduğunu belirledi. Olayın ardından kanlı elbisesiyle bir kahvehaneye gelip çay içtiği ortaya çıkan Minaz, taksiye binerek kaçtığı Yalıhüyük'te gözaltına alındı.
2 hafta sonra yeniden Almanya'ya döneceği belirlenen ve şizofren tedavisi gördüğü öne sürülen Minaz'in ilk ifadesinde, ''Bankamatikten para çekiyordum. Bir şeyler mırıldanıp duruyordu. Öldürmek istedim, öldürdüm." dediği ortaya çıktı. Minaz, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. (Yunus Yılmaz)


Haber okunma sayısı: 1399

Haberin etiketleri:

BOZKIR’I YASA BOĞDU


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ