Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

Bozkır’ın sorunlarını istişare ettiler

bozkirin-sorunlarini-istisare-ettiler

Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı, Ak Parti Bozkır İlçe Başkanı Kadir Güven, MHP İlçe Başkanı Ata Küçükduran, Belediye Meclis Üyesi Ali Koyuncu ve Milletvekili Ziya Altunyaldız’ın danışmanı Mehmet Altunyaldız ile birlikte Konya’da bir dizi ziyaretler gerçekleştirerek Bozkır’ın sorunlarını istişare ettiler.
13 Mayıs 2019 Pazartesi 14:59

 İl olarak MEDAŞ Genel Müdürü Erol Uçmazbaş’ı makamında ziyaret eden Başkan Saygı, Başkan Güven, Meclis Üyesi Koyuncu ve Danışman Altunyaldız, KOP Bölgesinde bulanan Bozkır’ın Göksu-Taşeli projesi içerisinde ilçede kurulması planlanan mantar seralarının enerji ihtiyacının karşılanması için istişarelerde bulundular. 

Daha sonra Orman Bölge Müdürü Mehmet Fulin’i ziyaret eden heyet, Aygır Pınarının daha cazibeli hale gelmesi için peyzaj çalışması ve ek kamelyaların temini için istişarede yaptılar. Akabinde DSİ Bölge Müdürü Birol Çınar’ı ve İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç’u, KOP Başkanı İhsan Bostancı’yı ve Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler Dairesi Başkanı Murat Can’ı ziyaret eden Başkan Saygı, Başkan Güven, Meclis üyesi Koyuncu ve Danışman Altunyaldız, Bozkır’ın sorunlarını ve Bozkır’da yapılması planlanan çalışmaları istişare ettiler. 

Ziyaretlerden sonra gazetemize açıklamalarda bulanan Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı, hayırlı olsun ziyaretlerinin bitmesinin akabinde Bozkır için, Bozkır’ın geleceği ve kalkınması için çalışmalara hızlı bir şekilde başladıklarını belirtti. Başkan Saygı konuşmalarında şu ifadelere yer verdi, “Bugün ilçemiz için İlçe Başkanımız Kadir Güven, Meclis Üyemiz Ali Koyuncu ve Milletvekilimiz Ziya Altunyaldız’ın danışmanı Mehmet Altunyaldız ile birlikte Konya’da bir dizi ziyaretlerde bulunduk. MEDAŞ Genel Müdürü Erol Uçmazbaş ile Göksu-Taşeli Projesi çerçevesinde ilçemizde kurmak istediğimiz, yaygınlaştırmak istediğimiz mantar seralarının enerji ihtiyacını karşılamak için istişarelerde bulunduk. Orman Bölge Müdürümüz Mehmet Fulin ile Aygır Pınarını daha cazibeli hale getirmek için peyzaj çalışması ve ek kamelyalar yerleştirilmesi hususunda istişarelerde yaptık. 

İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Mehmet Koç ile birlikte devlet hastanemizin ihtiyaçları ve eksiklikleri konusunda istişarelerde bulunurken, inşallah hastanemizi yakın zamanda daha kalifiyeli hale getireceğiz. KOP Başkanımız İhsan Bostancı ile görüşmemizde ise KOP ile birlikte ilçemizde uygulayacağımız kalkınmaya yönelik projelerimiz ili ilgili istişarede bulunduk. Büyükşehir Belediyemiz Park Bahçeler Dairesi Başkanımız Murat Can ve DSİ Bölge Müdürümüz Birol Çınar’ı da makamında ziyaret ederek ilçemizdeki çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulunduk” dedi. 

Gece-gündüz demeden birlik ve beraberlik içerisinde Bozkır için çalışmaya devam edeceklerini, Bozkır’ın yatırıma doyacağını ve Bozkır’ı geleceğe hazırlayacaklarını sözlerine ekleyen Başkan Saygı, “Ak Partili bir belediyenin hizmet anlayışı olan “Halka Hizmet, Hakka Hizmettir” ilkesiyle daha yaşanabilir bir Bozkır için çalışmaya devam ediyoruz. Daha önceden belirttiğim gibi önceliğimiz kırsal kalkınma ve istihdamdır. Bu bağlamda proje üretmeye, ilçemizin hak ettiği değeri alması için çalışıyoruz. Bizleri bu süreçte yalnız bırakmayan başta Milletvekilimiz Ziya Altunyaldız ve Büyükşehir Belediye Başkanım Uğur İbrahim Altay olmak üzere herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. (HABER MERKEZİ)


Haber okunma sayısı: 654Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ