Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

Bozkır’ın üzerinde dev ay yıldızlı bayrak dalgalanmaya başladı

bozkirin-uzerinde-dev-ay-yildizli-bayrak-dalgalanmaya-basladi

Bozkır Belediyesi kısa süre önce başlatmış olduğu çalışma neticesinde Bozkır’ın ilçe merkezinin her yerinden görülebilecek olan 40 metre boyundaki dev bayrak direğini dikerek al yıldızlı bayrağı Bozkır’ın üzerinde dalgalandırmaya başladı. Bozkırlıların büyük beğenisini alan al yıldızlığı bayrak, 7’den 70’e Bozkırlıların ilgi odağı oldu.
12 Mayıs 2020 Salı 10:05

 Bozkır’ın başta Çanakkale cephesinde olmak üzere çok fazla şehidinin olması dolayısıyla dev bayrağı tüm şehitlerin anısına yaptıklarını ifade eden Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı, “ilçemiz, sadece Çanakkale cephesinde çoğu illerden daha fazla şehit vermiştir. Bozkırlılar vatan dediğimiz zaman her zaman cephede en ön safta koşan olmuştur. 

Bozkır’ımızın kalbi vatan, millet ve bayrak sevdasıyla her daim atmıştır, atmaya devam etmektedir. Ayrıca ilçemiz; vatan, millet ve bayrak sevgisi dolayısıyla sancak verilmiş tek ilçedir. Sancağı olan tek ilçe olarak bu gururla yaşıyor, bu gururla övünüyoruz. 

Bizler de aynı duygu ve düşünceyle bugüne kadar şehitlerimizi anmak, isimlerini yaşatmak, emanetlerine sahip çıkmak için belediye olarak birçok çalışma yaptık. 

Bugün ise çok daha anlamlı bir çalışmayı hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. İlçe merkezimizin her yerinden rahatlıkla görülebilecek bayrağımızı Bozkır’ımızın üzerinde gururla dalgalandırmaya başladık. Tüm hemşehrilerimiz, 40 metre boyundaki dev bayrak direği üzerinde dalgalandırdığımız bayrağımızın gölgesinde yaşamanın mutluluğuna erişiyor. Ne mutlu ki bize, al yıldızlı bayrağımızın gölgesi altında yaşıyoruz” diye konuştu.

 

(Haber: Özgür Yılmaz)


Haber okunma sayısı: 2621Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ