Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

Bozkırlı çocuklarda katıldı

bozkirli-cocuklarda-katildi

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 13.'sü gerçekleştirilen ‘Sokak Oyunları Şenliği’ne ilçemizden Bozkır Atatürk Ortaokulu öğrencileri de katıldı. Türkiye’nin çeşitli illerinden yaklaşık 200 öğrencinin katıldığı, ‘Sokak Oyunları Şenliği’nin büyük bir coşku içerisinde gerçekleştirildiği belirtildi.
07 Mayıs 2019 Salı 11:41

 Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 13.'sü gerçekleştirilen ‘Sokak Oyunları Şenliği’nde öğrencilerin ellerinde sokak oyunlarını destekleyen dövizlerle Saltanat Kapı'dan kortej yürüyüşü yapmasıyla başlayan şenlik, Pınarbaşı Parkı'nda kurulan oyun istasyonlarında verilen mücadelelerle eğlenceli bir boyut kazandığı öğrenildi.

 İlçemiz Bozkır'dan da bu etkinliğe katılan Atatürk Ortaokulu öğrencilerinin çok mutlu oldukları ve buna benzer etkinliklerin Bozkır’da da olmasını istediler.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Müzeler Şube Müdürlüğü'ne bağlı Kent Müzesi tarafından hazırlanan şenlik, 13. kez öğrencilere 'Merhaba' dedi. Unutulmaya yüz tutmuş sokak oyunlarını tekrar gündeme getirmeyi ve yaşatmayı, çocuklar arasındaki sosyal iletişimi artırmayı hedefleyen etkinlik, bu yıl Bursa dışından 5 ilkokula ev sahipliği yaptı. Ellerinde sokak oyunlarını anlatan dövizler taşıyan öğrenciler, Tophane Saltanat Kapı'dan Pınarbaşı Parkı'na kadar kortej yürüyüşü yaptı. Öğrenciler, Bursa’daki Pınarbaşı Parkı'nda kurulan istasyon oyunlarında istop, dokuztaş, yakan top, balık ağı, don ateş, horoz döğüşü, körebe, gazoz kapağı yılan, cilli baş ve mendil kapmaca oynadı. 

Büyük çekişmelere sahne olan etkinliğe; Eskişehir Alpu Osmaniye İlkokulu, Zonguldak Kozlu Kocatepe İlkokulu, Edirne Keşan Türkmen İlk ve Ortaokulu, Muğla Milas Baharlı İlkokulu ve ilçemizden de Bozkır Atatürk Ortaokulu ile Bursa Mithatpaşa İlkokulu, Mudanya Mütareke İlkokulu, Şehit Bülent Aslan İlkokulu ve Yaylacık Köyü İlkokulu'ndan 200'e yakın öğrenci katıldı.

Bursa Anadolu Kız Lisesi Bando Takımının çaldığı marşlarla etkinliğe renk katarken, İlkokul öğrencilerini bu mutlu günlerinde yalnız bırakmayan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Halide Serpil Şahin, yaptığı konuşmada, organizasyonun önemine değindi. Sokak oyunlarının çocukların zekâ gelişimine büyük katkı sağladığına vurgu yaptı. Şahin, Büyükşehir Belediyesi olarak bu tür etkinliklere destek vermeyi görev bildiklerini kaydeden Başkanvekili Şahin, konuşmalarının ardından katılımcılara plaket takdim verdi.

    (HABER MERKEZİ)


Haber okunma sayısı: 323



Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ