Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

Bozkırlılar Vakfı geniş katılımlı iftar verdi

bozkirlilar-vakfi-genis-katilimli-iftar-verdi

Bozkırlılar Vakfı Bozkır Temsilciliği Bozkır kapalı pazar alanında geniş katılımlı bir iftar programı gerçekleştirdi. Bozkırlılar Vakfı temsilcisi Mehmet Özakan ve Yönetimi, iftar programını önümüzdeki yıllarda, geleneksel hale getireceklerini belirttiler.
07 Haziran 2018 Perşembe 17:10

 Bozkırlılar Vakfı Bozkır Temsilciği kapalı pazar alanında 1000 kişilik iftar programını gerçekleştirdi. Programa beklenenin üzerinde katılımın olduğu görüldü.

Ramazan ayının diğer aylardan farklı ve bereketli bir ay olduğuna Bozkırlılar Vakfının iftar programında bir kez daha gördük. 1000 kişilik iftar sofrasına 2000 kişi oturdu, ne bir ekmek arttı, ne bir tas çorba, ne pilav nede kavurma. Çünkü tüm kardeşlerimiz yemeğini diğer bir kardeşiyle paylaştığı da gazetemiz muhabirinin gözünden kaçmadı. 

İftar programı Küçük Hisarlık İmamı Muhammed Çukurkavak’ın Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı. Bozkırlılar Vakfı Bozkır temsilcisi Mehmet Özakan’ın selamlama konuşmasının ardından Konya yönetiminden Davut Çukurkavak’ın Ramazan ve Kur’an içerikli konuşması ile programa devam edildi. Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün’ün birlik ve beraberlik konuşmasının ardından İlçe Müftüsü Seyyit Böğet’in duasıyla iftara geçildi. Bu iftar programında dikkatlerimizden kaçmayan şu oldu; yemeklerini yanındaki kardeşleriyle bölüşenler oldu. Anlaşılan şu ki; bu millet ekmeğini böler ve din kardeşlerine verir. Bu milleti bölmek isteyenlere bile buradan bir mesaj çıkmış oldu.

Öte yandan gazetemiz muhabirine Vakıf temsilcisi Mehmet Özakan ve Yönetim Kurulu Üyeleri şu açıklamalarda bulundular: “Bozkırlılar Vakfının iftar programına beklenenin üzerinde katılım olduğunu gördük. Bozkırlılar Vakfı önümüzdeki yıllarda, geniş katılımlı iftar programlarını geleneksel hale organizeli bir şekilde getirmeyi hedefliyoruz. Bozkırlılar Vakfı olarak halkımıza açık iftar programını ilk kez gerçekleştirdik. Bu program bize gelecek yıllarda yapılacak iftar programı için bir tecrübe oldu. Ne gibi eksikliklerimiz var ise onları gördük. İnşallah önümüzdeki yıllarda bunları tamamlayacağız. Bu iftar programına katılan tüm kardeşlerimizden Allah razı olsun diyoruz.” ifadelerini kullandılar.


Haber okunma sayısı: 55073 Haber Kaynağı: Haber MerkeziYazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ