Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

“Çağlayan Göleti için Ankara'da temaslarda bulunduk”

caglayan-goleti-icin--ankarada-temaslarda-bulunduk

Bozkır Ziraat Odası Başkanı Ali Öztürk, Bozkır'ın Çağlayan mahallesine yapılan ve Bozkır Akçapınar, Karacaardıç, sazlı ve çevresindeki tarım arazilerinin sulanması planlanan ama eksiklikleri dolayısıyla tam olarak faaliyete geçirilemeyen Çağlayan Göleti projesini, Bozkır Ziraat Odası Başkanı Ali Öztürk Ankara’da siyasetin gündemine taşıdı.
19 Şubat 2020 Çarşamba 16:52

 Bozkır Ziraat Odası Başkanı Ali Öztürk, Ankara’ya gerçekleştirdikleri ziyaretlerinde, çiftçilerimiz adına kendisinin birinci önceliğinin Çağlayan Göleti’ni gündeme getirmek olduğuna vurgu yaptı.

Ziraat Odası Başkanı Ali Öztürk, Bozkır Heyeti olarak Ak Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez ve MHP Konya Milletvekili hemşehrimiz Mustafa Kalaycı'yı ziyaret ettiklerini belirtti. 

Bozkır Ziraat Odası Başkanı olarak Ali Öztürk, gazetemiz muhabirine verdiği bilgilere göre, Ankara’ya yaptıkları ziyaretlerinde, Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Güven, Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı, Bozkır İlçe Tarım Müdürü Halil Durmuş ile birlikte gittiklerini ve çok verimli geçtiğini söyledi. Öztürk, Bozkır’ın diğer sorunları ile birlikte başta Bozkır Çağlayan Göleti Sulama İkmal Projesi hakkında da istişarelerde bulunulduklarını ve önemli gelişmeler olduğunu da sözlerine ekledi. 

Ziyaretler sonrasında Ak Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez'den Bozkır Çağlayan Göleti Sulama İkmal Projesinin 2020 yılında ihale edileceğinin sözünün müjdesini aldıklarını ve bu gelişmenin çiftçiler adına Bozkır Ziraat Odası Başkanı olarak çok ama çok sevindiğini de muhabirimize anlattı.  

Başkan Öztürk, gazetemize yaptığı açıklamalarının devamında: "Bu projenin hayata geçirilmesi için her türlü çabayı eksik etmeyen Belediye Başkanımıza, İlçe Başkanımıza, İlçe tarım Müdürümüze öncelikle teşekkür ederim. Bozkır Çağlayan Göleti Sulama İkmal Projesinin hayata geçirilmesiyle beraber şuan sulama ihtimali olmayan tarımsal alanlarımız sulanarak bölgemize ve çiftçimize büyük ekonomik kazanımlar sağlayacaktır. Allah’a şükürler olsun, ziyaretlerimizden olumlu sonuçlar çıkarken, meyvesini de aldık. Ak Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez vekilimize Bozkır tarımına gösterdiği ilgi ve alakalarından dolayı çiftçilerimiz ve hemşehrilerimiz adına teşekkür ederim” dedi.

(Haber Yunus Yılmaz)


Haber okunma sayısı: 1931Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ