Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

Çiftçilere Nohut ve Macar fiği tohumu desteği

ciftcilere-nohut-ve-macar-figi-tohumu-destegi

Göksu Taşeli Havzası Kalkınma Projesi kapsamında uygulama sahasında yer alan ilçemiz Bozkır'da İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünce tarımsal destekleme faaliyetleri gerçekleştirilmeye devam ediyor.
07 Mart 2019 Perşembe 08:47

 ÇKS verilerine göre 25.02.2019 – 08.03.2019 tarihleri arasında belirlenen mahallelerden gelen ÇKS'ye kayıtlı üreticilere ücretsiz Nohut ve Macar fiği tohumu desteği sağlanıyor. Çiftçilerimize Nohut ve Macar fiği tohumunun dağıtımına ilçemiz Kaymakamı Oltan Bayraktar’da katıldı. Kaymakam Bayraktar çiftçilere bereketli ve bol verimli bir yıl geçirmelerini diledi.

Bozkır İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünce yapılan açıklamada "Nohut tohumu almak isteyen üreticilerin güncel ÇKS Belgeleri ile İlçe Tarım Müdürlüğüne başvurmaları halinde başvuru evrakları tamamlanmaktadır. Çiftçiler en az 2 dekar en fazla 12 dekar alanda ekim yapmak için tohum talebinde bulunulabiliyorlar.

Proje kapsamında faydalanıcı olarak belirlenen her bir üreticiye 25 kg ile 100 kg arasında tohum hibe desteği sağlandığı belirtilmiştir.

İlçe Tarım müdürlüğümüzce bu yıl dağıtılacak tohum miktarı 7.875 kg'dır. Macar fiği tohumu almak isteyen üreticilerin güncel ÇKS Belgeleri ile İlçe Müdürlüğüne başvurmaları halinde başvuru evrakları tamamlandıktan sonra, en az 2 dekar en fazla 12 dekar alanda ekim yapmak için tohum talebinde bulunulabilmektedirler. Proje kapsamında faydalanıcı olarak belirlenen her bir üreticiye 25kg ile 100kg arasında tohum hibe desteği sağlanacağı öğrenilirken, Bozkır ilçe tarım müdürlüğünce Göksu Taşeli Havzası Kalkınma Projesi kapsamında bu yıl dağıtılacak tohum miktarının ise 12.500 kg'dır olduğu da öğrenildi.

(Haber: Yunus Yılmaz)


Haber okunma sayısı: 230Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ