Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

ÇKS başvuruları 1 Eylül kadar uzatıldı

cks-basvurulari-1-eylul-kadar-uzatildi

30 Haziran'da sona eren ÇKS başvurularının 1 Eylül'e kadar uzatıldığını açıklayan Bozkır ilçe Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü, çiftçileri müdürlüklere beklediklerini açıkladı.
22 Temmuz 2020 Çarşamba 09:05

 Bozkır ilçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, çiftçileri yakından ilgilendiren önemli bir duyuru yaptı. Bu kapsamda 30 Haziran'da sona eren 2020 Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) başvurularının 1 Eylül 2020'ye kadar uzatıldığı açıklandı.
Konuyla ilgili müdürlükten yapılan açıklamada, "Çeşitli nedenlerle başvuru yapamayan çiftçilerimizi "Devlet desteklerinden faydalanma noktasında mağdur olmamaları için" ilçe müdürlüklerimize bekliyoruz" ifadeleri kullanıldı.
ÇKS'nin önemine değinen İlçe Müdürü Halil Durmuş "Kayıt sistemi sonucu 2020 yılı ekili ve dikili alanlar belli olmuş oluyor. Ekim tablosu ortaya çıkıyor. Rekolte tahminleri de bu sayede yapılıyor. Sisteme kayıtlı olunca tüm bu bilgiler elimizde oluyor" ifadelerini kullanmıştı. Durmuş, ayrıca kayıt sistemiyle bağlantılı olarak gübre ve mazot destekleri için de güncelleme yapıldığını sözlerine eklemişti.

(Haber: Yunus Yılmaz)

Haber okunma sayısı: 1092Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ