Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

Cumhuriyetimiz anısına fener alayı

cumhuriyetimiz-anisina-fener-alayi

Cumhuriyetimizin 96. Yılı Bozkır’da düzenlenen fener alayıyla kutlandı. Bozkır Belediyesi tarafından Cumhuriyetimizin 96. Yılı anısına düzenlenen fener alayı yürüyüşüne Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları başkanları, daire amirleri, öğrenciler ve ilçe sakinleri katıldı.
05 Kasım 2019 Salı 12:12

 Bozkır Kaymakamlık binası önünden anıt meydanına kadar meşalelerle birlikte yürüyen ilçe sakinleri, İstiklal Marşını hep bir ağızdan okuyarak Cumhuriyetimizin 96. Yılını coşkuyla kutladı. 

Anıt meydanını dolduran vatandaşlar tarafından 10. Yıl Marşı ve İzmir Marşı’nın da sıklıkla söylenmesinin akabinde konuşma gerçekleştiren Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı, konuşmasının başında Cumhuriyeti bizlere emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, kurtuluş kahramanlarımızı ve tüm aziz şehitlerimizi rahmetle, minnetle, şükranla andığını söyledi.

Cumhuriyeti ilelebet müdafaa ve muhafaza edeceklerini, cumhuriyeti daha ileriye taşımak için canla başla çalışmaya devam edeceklerini sözlerine ekleyen Başkan Saygı, konuşmasını şu şekilde sürdürdü, “Birlik ve beraberlik içerisinde Cumhuriyetimizin 96. Yılı anısına düzenlemiş olduğumuz fener alayına katılan herkese teşekkür ediyorum. 

Böyle anlamlı bir etkinlikte sizlerle bir arada olmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyorum. Birliğimiz ve beraberliğimiz sayesinde kurulan cumhuriyetimizi yine birlik ve beraberliğimizle koruyup daha ileriye taşıyacağız. Birlik ve beraberliğimizin daim olmasını diliyorum. Bu anlamlı gün vesilesiyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşlarını, kurtuluş kahramanı şehitlerimizi ve tüm aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum” diye konuştu.

     (Haber: Yunus Yılmaz)Haber okunma sayısı: 358Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ