Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

Cumhuriyetimizin 96. Yılını gururla kutladık

cumhuriyetimizin-96-yilini-gururla-kutladik

29 Ekim Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. Yılı tüm Türkiye genelinde olduğu gibi ilçemiz Bozkır’da da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Cumhuriyetimizi kurarak bizlere emanet eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, kurtuluş kahramanlarımızı ve tüm kahraman şehitlerimizi rahmetle, minnetle, şükranla ve gururla andık.
05 Kasım 2019 Salı 12:09

29 Ekim Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. Yılı kutlama töreninde, Bozkır Kaymakamı Oltan Bayraktar ve Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı’nın ilçe protokolünü, öğrencileri ve vatandaşları selamlamasının akabinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 29 Ekim Cumhuriyet bayramı mesajı okundu. 

Günün anlam ve önemine ilişkin konuşmayı gerçekleştiren Bozkır Kaymakamı Oltan Bayraktar, büyük fedakarlıklarla kurulan cumhuriyetimizin korunması, daha ileriye taşınması için her bir bireyin üzerine büyük sorumluluklar düştüğünü belirtti. Kaymakam Bayraktar, “Bağımsızlığımıza ve özgürlüğümüze olan tutkumuzla Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurmuş olduğu Cumhuriyetimiz hepimize emanet edilmiştir.

Cumhuriyetimizi korumak ve yüceltmek için hepimizin ayrı ayrı çalışması, üretmesi, geliştirmesi gerekmektedir. Bu anlamda hepimizin üzerine büyük sorumluluklar düşmektedir. Bu sorumlulukları yerine getirmek için muhtaç olduğumuz kudret damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur. Bugün vesilesiyle Cumhuriyetimizi kurarak bizlere emanet eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, kurtuluş kahramanlarımızı ve tüm kahraman şehitlerimizi tekrardan rahmetle, minnetle ve şükranla anıyorum” diye konuştu. 

İlçe merkezinde bulunan ilk ve ortaokullarının düzenlemiş olduğu gösterilerin tamamlanmasının akabinde Bozkır Belediyesi tarafından düzenleme çalışması tamamlanan şehitlik anıtını ilçe protokolünün ziyaret etmesiyle kutlama programı son buldu. 

Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayınlamış olduğu mesajında ise şu ifadelere yer verdi, Bizleri aydınlık yarınlara taşıyan Cumhuriyetimizin 96. kuruluş yıl dönümünü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı en içten dileklerimle kutluyor, tüm Bozkırlı hemşehrilerimizi sevgi, saygı ve muhabbetle selamlıyorum.

Tarih boyunca büyük fedakârlıklarla, bağımsızlık ve özgürlük tutkusuyla, birlik ve beraberlik içerisinde nice kahramanlık öyküleri yazan milletimizin mücadelesinin Cumhuriyetimizin ilanıyla taçlandığı bu kutlu günü tüm yurtta büyük bir coşkuyla kutluyoruz. 96 yıl önce vatanımızın ve milletimizin selameti için verdiğimiz mücadelenin aynısını bugün cumhuriyetimizi korumak, sınırlarımızın güvenliği, milletimizin bekası için sınır ötesinde büyük mücadele veriyoruz. Tarih boyunca nice kahramanlık öyküleri yazan milletimiz, yine aynı şekilde sevgiyle, şefkatle, muhabbetle aynı öyküyü yazmaya devam ediyorlar. Bizlere düşen en büyük görev ise, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere miras bıraktığı vatanımızı ve cumhuriyetimizi çalışarak, üreterek, paylaşarak daha iyi yerlere getirmek için mücadele etmektir. Bu duygu ve düşüncelerle, başta cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını, tüm kurtuluş kahramanlarımızı ve aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyorum” dedi.(Haber: Özgür Yılmaz) 

Haber okunma sayısı: 284Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ