Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

‘Derdimiz Bozkır, Derdimiz Memleket!’

derdimiz-bozkir-derdimiz-memleket

Bozkır Belediye Başkanımıza, medya aracılığıyla mektup var. Mektup, Armutlu Köyünden ALİ BAŞAR adlı vatandaşımızdan: “150. Yılına 150 proje hayata geçiriyoruz” şeklinde birkaç konu arz edeceğim. İnşallah danışmanlarınız iletir. Sayın Başkanım.” diyen vatandaşımız ALİ BAŞAR’ın mektubunu aynen yayınlıyoruz.
03 Eylül 2019 Salı 09:22

 Bir köyde birkaç düğün aynı gün yapılırsa, hem gençler yemek/müzisyen vs. masrafını en az yarıya indirir. Hem düğün sonrası borç ödemek zorunda kalıp krediye/faize bulaşmamış olur. Belediye olarak "Çılgın Projeler" arasına Cumhur Reisimizin en az 4 çocuk söylemini de teşvik etmiş olursunuz. Bunu da evlenecek gençlere düğün salonu, Bozkır kaşık ekibi yardımı, toplu düğünlerde şahsınız nikâh kıyarak jest yapabilirsiniz. Düğünlerde Silah yasağı getirerek “1 mermi 1 ekmek” veya başka bir sloganla israfı önleme projesi başlatabilirsiniz.

Çılgın Proje Kooperatifleşme!

Bozkır sadece ilçe merkezinden ibaret değil. Göçü önlemenin en önemli yollarından birisi de köylünün ürettiği ürünün para etmesidir. Siz her köye mini kooperatifler kurup/kurdurup üretilen ürünleri HAL borsasına üreticinin kâr edeceği şekilde pazarlayabilirsiniz. Bunu köylü yapamaz mı yapar. Ancak bir öncü olmazsa bu işler olmuyor. Hayvancılık açısından geleceğin alternatif üretimleri de dikkate alınmalı. Büyükbaş hayvancılık yapılan köylerde yem bitkileri ve arıcılık teşvik edilmeli.

Büyükbaş gübresi Solucan Gübresine çevirebilecek bilinç kazandırılmalı.

Ürünü para eden üretici zekât ve yardım şuuru ile şuurlandırılmalı. Toplanan yardımlar bir havuzdan dağıtılabilir. Hatta Afrika’da #Bozkır adında bir SU KUYUSU açılabilir. Umumi Akarsu Çeşmelerinin önüne büyükçe havuz yapıp hem çocukların yüzme merakı giderilmeliHem de damlama sulama projeleri ile su boşa akıp gitmesi önlenmeli. 

Şehitlik Abidesi!

Bozkır, Çanakkale de en çok şehit veren ilçelerden ilk 5 de. Fazla gösteriş ve şatafata girmeden bir abide yapılıp, tüm köylerden toprak getirip koyalım. Çanakkale şehitleri için tüm köylerde Kuran-ı Kerim Hatmi başlatıp duasını 18 Mart’ta veya Bozkır’ın 150. Yaş gününde yapalım. 

Ahlak Olmadan Olmaz!

Tüm köylerde Kur’an ve Hadis-i Şerif seferberliği başlatıp, her hafta okuma günü/saati vs. şeklinde çılgın proje yapalım. Çocuklarımız İslam ve Osmanlı ahlakı ile ahlaklansın. Kuran Meali dağıtılarak herkes Rabbimizin ne dediğini anlayabilir.

Sayın Bozkır Belediye Başkanım; Ben Armutlu köyünden, ALİ BAŞAR “selam ve sevgilerimi sunuyor, çalışmalarınızda da başarılar diliyorum. Şahsi görüşlerimi de yukarıdaki gibi, Bozkır Postası Gazetesi aracılığıyla bilginize sunuyorum.


Haber okunma sayısı: 153Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ