Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

Dereköy mahallesinde 5 hane karantinada

derekoy-mahallesinde-5-hane-karantinada

İlçemize bağlı dış mahallelerimizden Dereköy mahallemizde Dereköy Mahalle muhtarlığından yapılan duyuruya göre, 5 hanenin karantinaya alındığı belirtildi.
01 Eylül 2020 Salı 10:46

 Bozkır Dereköy Mahalle Muhtarı Ramazan Deniz Muhtarlığının resmi sayfasında yaptığı açıklamada; “Dereköy mahallemizde 5 hanemizde daha covit19 pozitif vaka sebebi ile karantina uygulaması başlatılmıştır.
Mahalle halkımızın mesafe hijyen ve maske kurallarına uyması bulaşma riskini azaltacağından bu konuda gerekli özenin gösterilmesini mahalle sakinlerimizden önemle ve ısrarla rica ederiz” dedi.
Covid-19 süreci ile ilgili vatandaşlarımızı bilgilendiren Dereköy Mahallesi Muhtarı Ramazan deniz’e, Bozkır Postası gazetesi ve kardeş haber sitemiz olan Sırıstat Haber Merkezi ailesi olarak teşekkür ederiz.
Diğer mahallelerimizde bu şekilde anlık bilgilendirmeler olmadığı için çok sayıda asılsız veya risk taşıyan durumlarla ilgili vatandaşlarımız bilgi sahibi olamıyor. Kardeş haber sitemiz Siristat.com haber sitemizde Dereköy ile ilgili haberler geçince sadece bu virüs Dereköy'de varmış gibi algılara neden oluyor. Ancak şuan neredeyse Bozkır ve tüm mahallelerimizde ev karantinalarının mevcut olduğunu da duyuyoruz.

Covid-19 salgını ile ilgili yetkililerden resmi bir duyuru ve açıklamalar olmayınca, ne gazetemizde, nede haber sitemizden haberler geçemiyoruz. Dereköy mahalle muhtarımızı şeffaflığından dolayı ve yaptığı açıklamalar ile bilgilendirmelerinden dolayı kendisini tebrik ederken, testleri pozitif olup evlerinde iyileşmeyi bekleyen tüm hastalarımıza da yüce rabbimizden acil şifalar dileriz.
(Haber: Yunus Yılmaz)

Haber okunma sayısı: 1803Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ