Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

Dereköylü Başkan Ege’den CHP’ye Tepki...

derekoylu-baskan-egeden-chpye-tepki

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Konya Şube Başkanı Bozkır Dereköy'lü Gazi Süleyman Ege, HDP'li belediyelere kayyum atanmasının ardından CHP'nin sözde demokrasi adına HDP ile aynı dili kullanmasına ve görevden alınan HDP'lileri ziyaret edip destek mesajlarına tepki gösterdi.
11 Eylül 2019 Çarşamba 16:33

 Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Konya Şube Başkanı Bozkır Dereköy'lü Gazi Süleyman Ege, 31 Mart Yerel Seçimlerinde Mardin, Diyarbakır, Van Büyükşehir Belediye Başkanı olarak HDP’den seçilen Belediye Başkanlarının seçildikleri günden beri Terör Örgütü ile arasına mesafe koymadıklarını söyledi.

Başkan Ege: "Onların propagandasını yapan, terörü sevdirici tavır ve davranışlarından vazgeçmeyen, talimatları direk kandilden alarak terör örgütüne destek veren, şehit yakınlarını da işten çıkaran kişiler Türkiye Cumhuriyeti Belediyelerinde Belediye Başkanlığı yapamaz" şeklinde sert konuştu. Açıklamasına devam eden Başkan Ege, "İçişleri Bakanlığımızın bu Belediyeler ile ilgili almış olduğu kayyum kararı Şehit aileleri ve Gazilerimizi memnun etmiş desteklerini kazanmıştır. Sinek ile uğraşmaktansa bataklığı kurutmak daha doğrudur. Terör örgütünün siyasi uzantılarından Belediye Başkanı seçilen tüm bölgelerde kayyum ataması daha uygun olacaktır. 

Ayrıca kendisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmiş Ekrem İmamoğlu'nun, Teröre ve Terör Örgütüne destek veren Selahattin Demirtaş'a eşini ziyarete göndermesi, Kayyum atanan Belediyelerin durumları ile ilgili Sosyal medyada paylaştığı fikirleri kendisinin de aynı düşünceye dâhil olduğunu göstermekte ve bizlerin de tepkisini çekmektedir. 

Biz Şehit aileleri ve Gazilerin halkın iradesiyle seçilen kişilere duyacağımız saygının tek şartı "Yıllardır Milletimize zarar veren, masum insanımızı katleden, Bebek Katili Terör Örgütüne olan mesafeleridir. Terör Örgütlerine mesafe koymayana, biz mesafe koyarız. Bu adam (Adnan Mızraklı) mazbatasını teröristlerin anneleri ile birlikte almıştı. Eğer sizin “Her şey güzel olacak" dediğiniz buydu ise. Vay halimize... Her fırsatta HDP ile aynı dili konuşan, HDP'lilerle sözüm ona demokrasi adı altında aynı çatı altında buluşan bu adamı kınamayan, yaptıklarını içine sindirenlere bizde bundan sonra HDP’ye göstermiş olduğumuz tavrı göstereceğiz. 

Atatürk'ün Partisi eğer Atatürk’ün kemiklerini sızlatmayacaksa, şehit şühedanın kemiğini sızlatmayacaksa HDP ile olan bağlarına dikkat etsin. Teröre destek verenlerle kendilerini aynı konumda görenler ile ne yolumuz kesişsin ne de aynı ortamda nefes alalım" dedi.

(HABER MERKEZİ)


Haber okunma sayısı: 281Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ