Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

Doğalgaz çalışmaları hız kesmeden devam ediyor

dogalgaz-calismalari-hiz-kesmeden-devam-ediyor

2018 yılında Bozkır Belediyesi ve ENERYA arasında yapılan işbirliğiyle Bozkır’da devam eden doğalgaz çalışmaları 2019 yılında da çalışmalarına kaldığı yerden devam ediyor. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte 2019 yılı içerisinde toplam 1373 hane doğalgaza kavuşmuş olacak.
04 Eylül 2019 Çarşamba 15:28

 Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız ile geçtiğimiz dönemin Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün’ün yoğun çabalarıyla Bozkır Belediyesi ve ENERYA arasında yapılan işbirliği ile Bozkır’da doğal gaz çalışmalarına aynı yıl içerisinde başlanmıştı. Böylece ENERYA bu yılda, Bozkır’daki doğal gaz çalışmalarına 2018 yılındaki kaldığı yerden devam etmeye geçtiğimiz haftalarda başladı.

Bozkır’ın Prestij Cadde üzerinde yer alan konutlar dahil olmak üzere Demirasaf ve Cumhuriyet mahallelerinde doğalgaz çalışmaları hız kesmeden devam ederken, kış ayları girmeden 2019 yılı içerisinde 1373 hane doğalgaz konforuyla tanışmış olacak. 

Son olarak çalışmaların devam ettiği Tepelcik sokakta incelemelerde bulunan Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı, 1373 hanenin doğalgaza kavuşması için yoğun çaba harcadıklarını belirtti. İlçe sakinlerine de uyarılarda bulunan Başkan Saygı, hane sakinlerinin ısınmak için kömür alımlarını yapmadan önce ilçe mezarlığının üstünde bulunan ENERYA ofisine giderek hanelerinin bulunduğu sokaktan doğalgazın geçip geçmeyeceğini öğrenmeleri gerektiğini söyledi. 

Doğalgazı ilçe merkezinin tamamına en kısa sürede yaymak için yoğun çalışma içerisinde olduklarını sözlerine ekleyen Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı, sözlerinde şu ifadelere yer verdi, “ilçemiz için büyük prestij olan, 2 yıl öncesine kadar hayal olan, doğalgazın Bozkır’a gelmesine imkansız olarak bakılan doğalgazı ilçemizle tanıştırdık ve bugün itibariyle de doğalgaz çalışmaları aralıksız devam ediyor. Son olarak yapmış olduğumuz görüşmeler ve planlamalar çerçevesinde bu yıl içerisinde toplam 1373 hane doğalgaza kavuşmuş olacak. Diğer hanelerimizin de doğalgaz konforuyla tanışması için 2020 yılında daha kapsamlı bir çalışma gerçekleştireceğiz. Çalışmalar neticesinde ilçemiz daha temiz havaya kavuşmuş olacak, vatandaşlarımıza ekonomik anlamda tasarruf sağlamış olacak, daha konforlu ısınma sağlanmış olacaktır. 

Bu prestiji ilçemize sağlayan başta Milletvekilimiz Ziya Altunyaldız olmak üzere, 2018 yılında doğal gaz çalışmalarının ilçemize biran önce gelmesi için olağanüstü meclisi toplayan ve yer tashihini yapan zamanın Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün’e, Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay’a, ENERYA’ya ilçe sakinlerimiz adına teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca vatandaşlarımızın doğalgazın hangi sokaklardan geçeceğini ve hangi hanelerin doğalgaza başvuru yapabileceğini ilçe merkezinde bulunan mezarlık mevkisindeki ENERYA ofisinden veya belediyemizin kurumsal internet sitesinden haritaya ulaşarak öğrenmesi büyük önem arz etmektedir” diye konuştu.

(Haber: Yunus Yılmaz)


Haber okunma sayısı: 221Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ