Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

Döngeloğlu, Bozkır’da Kuran ve Sünnet Bütünlüğünü anlattı

dongeloglu-bozkirda-kuran-ve--sunnet-butunlugunu-anlatti

İlçemiz Bozkır’da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarından Bozkır İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Gönüllüleri Derneği (Bimder) tarafından belirli zaman aralıklarında düzenlenen halk sohbetlerinin bu seferki konuğu Ömer Döngeloğlu oldu.
11 Mart 2020 Çarşamba 11:22

 Bozkır Belediyesine ait düğün salonunda gerçekleştirilen etkinliğin açılış konuşmasını gerçekleştiren Bimder derneğinin yönetim kurulu başkanı Mehmet Görür: "İlçemiz Bozkır'a hizmet eden derneğimizin belirli periyotlarla gerçekleştirmiş olduğu halk sohbetlerinden birini daha gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Geçtiğimiz aylarda başarılı öğrencilerimizi Umre ile ödüllendirdiğimiz Umre ziyaretinde Döngeloğlu hocamızla kutsal beldelerde karşılaşıp ilçemize davet etmiştik. Sağ olsun hocamızda bizleri kırmayarak ilçemiz Bozkır'da "Kur'an ve Sünnet Bütünlüğü"  konusunda söyleşi için ilçemize geldi.” Diyen Başkan Görür, hem Döngeloğlu’na, hem de Bimder derneğinin tüm etkinliklerinde kendilerini yalnız bırakmayan ilçemiz halkına teşekkür ederek sözlerini tamamladı.

Etkinlikte "Kur'an ve Sünnet Bütünlüğü"  konusunda Bozkır’da söyleşisini gerçekleştiren Ömer Döngeloğlu’da: "Bozkır ilçemizde ikinci kez Bozkırlı hemşerilerimizle buluşmaktan memnuniyet duyuyorum.” dedi.

Konuşmacı Ömer Döngeloğlu; “Günümüzde bir takım insanlar bilinçli veya bilinçsiz bir şekilde şer guruplarına hizmet ederek Kuran varken Sünnete ne gerek var diyen insanlar türedi. Kuran ve Sünnet bir bütündür ayrı olarak düşünülemez. Peygamberimiz Veda hutbesinde sizlere sımsıkı sarılmak için Kuranı ve Sünnetimi bırakıyorum dedi. Bu bilinçle Müslümanın hareket etmesi gerekmektedir." dedi.

Etkinliğe başta Bozkır Kaymakamı Oltan Bayraktar, Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı ve Başkan Yardımcısı Ali Koyuncu katıldı. Bozkır İlçe Müftüsü Seyit Böğet, Bozkır İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Özgür Tunç,  Ak Parti Bozkır ilçe Başkanı Kadir Güven, Diyanet-Sen Konya Şubesi Başkanı Ali Koç, Bozkır Ziraat Odası Başkanı Ali Öztürk, Bozkır Kurum ve Kuruluşların temsilcileri ile çok sayıda vatandaşın katıldığı görüldü.

(Haber: Özgür Yılmaz)


Haber okunma sayısı: 1401Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ