Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

Engelli köpeğe yürüteç takan iki arkadaş Bozkır’da konuşulmaya devem ediyorlar

engelli-kopege-yurutec-takan-iki-arkadas-bozkirda-konusulmaya-devem-ediyorlar

Bozkır Belediyesinde çalışan iki arkadaş sokak hayvanlarını beslemeye gitmişlerdi, bir köpek dikkatlerini çekti. Yavru köpeğin arka ayakları doğuştan engelli olduğunu fark eden aynı iki arkadaş önce köpeğe sahip çıktı, sonrada yürüteç yapmışlardı.
09 Haziran 2020 Salı 08:43

 Bozkır Belediyesinde görevli olan Resul Polat ve Seyit Ali Keleş, sokağa çıkma kısıtlamaları sırasında, hayvanları beslemek için oluşturulan alanda bir araya gelmişlerdi. Sokak hayvanlarını besliyorlardı, bir yavru köpek dikkatlerini çekti. Köpeğin arka ayakları doğuştan engelli olduğunu fark ettiler ve yürümekte güçlük çeken köpeğe sahip çıkmışlardı. KONTV’de de yayınlanan haberi duyan bu iki arkadaş ilçemiz halkı tarafından takdirle karşılanırken, ilçemizde konuşulmaya devam ediyorlar.
Sokağa çıkma kısıtlamaları sırasında, Polat ve Keleş sahip çıktıkları köpeğe belediyenin fen işlerinde hayvan için yürüteç yapmışlardı. Veteriner hekim tarafından da tedavisi ve aşıları yapılan köpeğe "Umut" ismi vermişlerdi.
Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı da köpeğe sahip çıkan personellerinden Resul Bolat ile Seyit Ali Keleş’e teşekkür ederken, tüm personellerine de bu iki arkadaşı örnek davranış sergilediklerinden dolayı gösterirken, tüm personellerinin aynı hassasiyetti ve bu tür örnek davranışları göstermelerini istedi.
(Haber: Yunus Yılmaz)

Haber okunma sayısı: 2224Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ