Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

Erenler Tepesi bu yılda doldu taştı

erenler-tepesi-bu-yilda-doldu-tasti

Bozkır Küçük Hisarlık Köyü geleneksel Erenler Tepesi Pilavı bu yıl da Ağustos ayının ikinci haftasında yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Her yıl artarak devam eden Küçük Hisarlık Erenler Tepesine yaklaşık olarak bu yıl 4000 kişinin katıldığı belirtilmiştir.
03 Eylül 2019 Salı 09:24

 İlçemiz Bozkır’a bağlı Küçük Hisarlık Köyü her yıl olduğu gibi bu yılda Ağustos ayının ikinci haftasında da çevreden gelenlerle doldu taştı. Erenler Tepesine gelen mahalle sakinlerine ve misafirlere Pilavlar dökülüp, Ayranlar yayılıp ve Çaylar ikram edilirken, yaklaşık olarak dört bin kişinin katıldığı belirtiliyor. 

Küçük Hisarlık Derneğinin Yönetim Kurulu Üyelerinin davetlisi olarak katılan gazetemiz Bozkır Postası muhabirleri ise, şenliğin sıcak, samimi bir ortamda gerçekleştirildiğini belirttiler. Erenler Tepesinde sadece Küçük Hisarlık köylülerinin değil, Hisarlık, Yazdamı, Işıklar ve diğer çevre köylerden de gelen binlerce kişinin yoğun katılımlarıyla coşkulu bir etkinliğin olduğunu söylerlerken, bu yıl daha da yoğun katılımın olduğunu Küçük Hisarlık Derneğinin yetkililerinin belirttiğini söylediler. 

Erenler Tepesindeki şenliğin yapıldığı yer için rivayete göre; Zengibarı kuşatmaya gelen evliyaların kuşatmasında başarılı olamayıp, bozguna uğramalarından sonra hakim tepe olmasından dolayı sığınmalarından ve şehit düşen kişilerin mezarlarının da burada olmasından dolayı erenler tepesi deniliyormuş.

 Küçük Hisarlık Köyü sakinleri de yüzlerce yıldır, her sene şenlik olarak değil de burada pilav ikramı ve dualarla güzel bir birliktelik ve beraberlik sağlarlarken, burada hoşça sohbetlerin olduğu da görülüyor.

Erenler Tepesinin şenliğine ilçemiz Kaymakamı Oltan Bayraktar, Belediye Başkanı Sadettin Saygı, Belediye Başkan Yardımcısı Ali Koyuncu, Ak parti İlçe Başkanı Kadir Güven, MHP İlçe Başkanı Ata Küçükduran, Belediye Meclis Üyeleri, daha önceki dönemlerin Bozkır Belediye Başkanlarından Lokman Ciğerci ile çok sayıda misafirlerin ve halkın katılımı oldu.

(Haber: Yunus Yılmaz)


Haber okunma sayısı: 174Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ