Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

Gazetemizden Kaymakam Akın’a ziyaret

gazetemizden-kaymakam-akina-ziyaret

Yaklaşık olarak 1,5 ay önce ilçemize atanan ve görevine başlayan Muhammed Akın’a, gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Yunus Yılmaz beraberindekilerle birlikte makamında ziyarette bulundu.
19 Kasım 2020 Perşembe 08:12

 Geçtiğimiz ay ilçemize atanan ve görevine başlayan Bozkır Kaymakamı Muhammed Akın’a, Cumhurbaşkanlığı tarafından 2018 Yılının Türkiye Ahisi seçilen, Kalaycıoğlu ve Bozkır Tahin Dünyası sahibi Osman Kalay, Akçapınar Muhtarı Nejat Şen, Bozkır Postası Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yunus Yılmaz ve siristat.com haber sitesi sahibi Yakup Çetin ile birlikte, “Bozkır’a hoş geldiniz, hayırlı olsun” ziyaretinde bulunuldu.

İlçemiz Kaymakamına gerçekleştirilen ziyaretten dolayı memnun kaldığını belirten Kaymakam Muhammed Akın, gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Yunus Yılmaz’a, “Gazeteniz Bozkır Postasını oldukça beğeniyorum. Her ilçede yerel gazete olmalıdır. Genellikle kırsal ilçelerde yerel gazetelerin yaşaması çok zor onu da biliyorum. Ama siz 33 yıldır Bozkır Postası Gazetesini ilçede yaşatmanızdan dolayı öncelikle sizleri tebrik ediyorum. Bozkır Postasının yaşaması için tüm Bozkırlıların ve esnafların destek olması gerekir. Var olanın kıymeti bilinmelidir. Bir ilçenin yerel gazetesi o ilçenin sesidir. İlçede gazete olmaz ise o ilçe sağır olur ve sesini duyuramaz” dedi.
Gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Yunus Yılmaz’da, Kaymakam Akın’a, 33 yıldır Bozkır Postası Gazetesi olarak hiçbir yerden sponsorumuz olmadı. Ama gerçekten şartlar çok zorlaştı. Yerel basına, 2003 yılından bu yana zorunlu olarak üç sigortalı gösterilmesi şartı getirildi. Bu da bizleri oldukça zorluyor ve zarar ediyoruz. Resmi ilanlarda da çok ciddi düşüşler olmuştur. Gazetemizin giderlerini Hep öz sermayemizden karşılıyoruz. Böyle giderse gazetemiz kapanmayla karşı karşıyadır.” dedi.

Öte yandan 2018 Yılının Türkiye Ahisi seçilen, Kalaycıoğlu ve Bozkır Tahin Dünyası sahibi Osman Kalay ile Akçapınar Muhtarı Nejat Şen, Kaymakam Muhammed Akın’a, gerçekleştirilen ziyaretten sonra, gazetemiz muhabirine şu açıklamalarda bulundular:
“Bozkır Kaymakamımız genç, dinamik ve çok cana yakın birisi olarak gördük ve tanıdık. Bozkır’a yapılması gereken ve yapılacak olan hizmetlere 1,5 ay gibi kısa sürede adapta olduğunu gözlemledik. Bozkır Kaymakamımız Muhammed Akın’a görevinde üstün başarı dileklerimizi sunuyoruz. Bizlerde elimizden geldiğince Bozkır halkı olarak Kaymakamımıza sahip çıkalım ve ona destek verelim.” şeklinde konuştular.
(Haber: Ögür Yılmaz)

Haber okunma sayısı: 1109Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ