Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

Göçer çocuklarını mutlu ettiler

gocer-cocuklarini-mutlu-ettiler

Komşu ilçelerimizden Ahırlı ilçesine bağlı Kuruçay Mahallesi Yiğit Sini Yaylasındaki Mersin Yörüklerinin göçer çocukları sevindirildi. Çocuklara dağıtılan hediye oyuncaklar ile giyeceklerini alırlarken gözlerindeki mutlulukları görülmeye değerdi.
01 Temmuz 2020 Çarşamba 19:29

 Ahırlı ilçesine bağlı Kuruçay Mahallesi Yiğit Sini Yaylasına göçen Mersin Yörüklerinin göçer çocuklarının fotoğraflarını sosyal medyadan gören hayırseverler çocuklara ulaştırılmak üzere oyuncak ve kıyafet yardımı hazırladılar.
Sosyal medya üzerinde gördükleri çocukların fotoğraflarından etkilenen Konya ve Bozkır'daki vatandaşlar 4 koli oyuncak ve kıyafet hazırlayarak çocuklara ulaştırdılar.

Sosyal medyadan çocukların fotoğraflarını paylaşan Bozkırlı Melek Çetin yaptığı açıklamada; "Sosyal medya hesabımda Kuruçay Mahallesi Yiğit Sini yaylasındaki bu Yörük çocuklarının fotoğraflarını paylaşmıştım. Bu paylaştığım fotoğrafları gören arkadaşlarım çocukları çok sevmişler ve hoşlarına gitmişler. Bu çocuklara oyuncak ve kıyafet göndermek istediler. Bizlerde arkadaşlarımızın göndermiş olduğu oyuncakları çocuklarımıza teslim ettik.
Çocuklarımıza hediye oyuncaklarımızı verdiğimizde gözlerindeki mutlulukları görülmeye değerdi. Bu hediyeleri hazırlayıp buralara ulaşmamıza vesile olan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” şeklinde sözlerini tamamladı.

Bizlerde Bozkır Postası gazetesi olarak sosyal medya hesabından çocukların fotoğraflarını paylaşıp, önderlik yapan Bozkırlı Melek Çetin kardeşimize, Mersin Yörüklerinin göçer çocuklarının fotoğraflarını sosyal medyadan gören hayırseverler tarafından çocuklara ulaştırılmak üzere oyuncak ve kıyafet yardımında bulundukları için Konya ve Bozkır’daki hemşehrilerimize de teşekkür ediyoruz.

(HABER MERKEZİ)

Haber okunma sayısı: 3566Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ