Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

Gönül Belediyeciliği en çok Bozkır’a yakışıyor

gonul-belediyeciligi-en-cok-bozkira-yakisiyor

Cumhur İttifakı Ak Parti Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı, yerel seçimlerin üzerinden henüz 1.5 yıl geçmesine rağmen hem ilçeye kazandırdığı yatırımlarla hem de vatandaşların gönlünde kurduğu sevgi ve muhabbet bağıyla adından söz ettirmeye devam ediyor. 7’den 70’e vatandaşların takdirini ve sevgisini kazanmaya devam eden Başkan Saygı, bir yandan da ilçeye kazandırdıkları hizmetlerle dikkat çekiyor.
07 Temmuz 2020 Salı 11:40

Anketlerde Konya genelinde ilk 3’te yer alıyor
Anketlerde Konya genelinde Cumhur İttifakı Ak Parti Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı, yerel seçimlerin üzerinden henüz 1.5 yıl geçmesine rağmen hem ilçeye kazandırdığı yatırımlarla hem de vatandaşların gönlünde kurduğu sevgi ve muhabbet bağıyla adından söz ettirmeye devam ediyor. 7’den 70’e vatandaşların takdirini ve sevgisini kazanmaya devam eden Başkan Saygı, bir yandan da ilçeye kazandırdıkları hizmetlerle dikkat çekiyor.ilk 3’te yer alıyor
Zaman zaman Ak Parti Genel Merkezi tarafından, Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından sosyal araştırma anketleri yapılırken son yapılan sosyal araştırma anketlerinde en dikkat çeken ilçe

Bozkır oldu. Son yapılan sosyal araştırma anketinde memnuniyet oranında %90’a yaklaşan Başkan Saygı, aynı araştırma içerisinde de vatandaşların istek ve taleplerini, öncelikli gördüğü konuları birebir analiz ederek çalışmalarını bu şekilde yürütüyor. Yapılan anket çalışmalarında ilçe sakinlerinin en çok sorun olarak gördüğü konular, işsizlik, otopark ve yollar oldu. Ankette dikkat çeken bir diğer sonuçlar ise, yollar, kaldırımlar, ilaçlama ve toplu ulaşımdan memnuniyet oranı %50’nin üzerinde olması, Çevre temizliği, altyapı, içme suyu, salgın döneminde belediye tarafından sağlanan destek ve hizmetlerden memnuniyet oranı ise %70’i geçmiş olmasıdır. Genel olarak belediye çalışmalarında başarı oranı sosyal araştırma neticesinde %88’e ulaşarak Konya genelinde ilk 3 sırada yer almıştır. Belediye Başkanı Sadettin Saygı ise, genel olarak başarı sıralamasında %90’a ulaşarak vatandaşların büyük desteğini kazandığı, vatandaşların gönlünde yer alarak gönül belediyeciliğini en iyi destekleyen Belediye Başkanı olmuştur.

Geçtiğimiz haftalarda Bozkır için önem taşıyan projeleri hayata geçirmek için birlik ve beraberlik içerisinde hep birlikte çalıştıklarını gazetemiz aracılığıyla Bozkırlılarla paylaşan Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı, “Otogarımızın çalışmaları inşallah bu yıl başlıyor. Otogarımız tamamlanınca ilçemizdeki trafik yoğunluğunu azaltacak çalışmalarımız olacak. İstihdama yönelik proje çalışmalarımız da devam ediyor. Bakanlarımızla, Milletvekillerimizle, Büyükşehir Belediye Başkanımızla, İlçe Teşkilatımızla, STK’larımızla, özel sektör temsilcilerimizle, işadamlarımızla istihdama yönelik projelerimizi hayata geçirmek için el ele çalışıyoruz. Özellikle Milletvekilimiz Ziya Altunyaldız ve Büyükşehir belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay ile birlikte Bozkır projelerimizi devamlı istişare ediyoruz.

Kalkınma ajanslarımızla birlikte yürüttüğümüz projelerde de hep birlikte belirli bir aşamaya geldik. Sosyal projelerimize de ara vermeden devam ediyoruz. Kısacası, ilçemizi sağlık, eğitim, sosyal, istihdam ve diğer tüm alanlarda ilçemizi kalkındırmak için hep birlikte canla başla çalışıyoruz” demişti.

İlçeyi her alanda kalkındırmak, vatandaşlara daha yaşanılabilir bir Bozkır sunmak için yoğun bir şekilde çalışan Başkan Saygı, gönül belediyeciliğini de en iyi şekilde yansıtan Belediye Başkanları arasında yer aldı.

(Haber: Özgür Yılmaz)

Haber okunma sayısı: 2619Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ