Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

“HAYDİ BİSMİLLAH”

haydi-bismillah

31 Mart yerel seçimlerinde Cumhur İttifakı Bozkır Belediye Başkanı olarak seçilen Sadettin Saygı, Bozkır Belediyesi konferans salonunda Ak Parti Konya İl Başkan Yardımcısı Mehmet Munlafalıoğlu’nun katılımlarıyla Devir-Teslim töreniyle birlikte Bozkır Belediye Başkanlığı mührünü teslim aldı. Başkan İbrahim Günden hizmet bayrağını devralan yeni Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı: “Bozkır’a gerçekleştirdiği hizmetlerinden dolayı önceki dönem Bozkır Belediye Başkanımız İbrahim Gün’e Bozkır’a yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. İbrahim Başkanımızı çok seviyoruz” dedi. Başkan Saygı; “Bugün yeni bir döneme giriyoruz. İlçemizi daha iyi yerlere taşımak için, ilçemizi kalkındırmak ve gönüllere girebilmek için çıktığımız bu yolda, bugünden itibaren Bismillah diyerek göreve başlıyoruz. 5 yıl boyunca birlik ve beraberlik içerisinde Bozkır’a hizmet etmeye başlıyoruz.” şeklinde konuştu.
10 Nisan 2019 Çarşamba 18:25

 Devir teslim törenin açılış konuşmasının yapan Ak Parti Bozkır İlçe Başkanı Ecz. Kadir Güven, “şimdi hizmet zamanı, Bozkır’ımızı hep birlikte kalkındırma zamanı” dedi. Seçim çalışmalarında canla başla çalışan tüm teşkilat mensuplarına teşekkür eden Başkan Güven,  “önceki dönem Bozkır’ımıza çok büyük hizmetler yapan İbrahim Gün’e sizlerin huzurunda partim, teşkilatım, meclis üyelerimiz ve tüm ilçe sakinlerimiz adına teşekkür ediyorum. 

Seçim çalışmalarında canla başla çalışan ilçe yönetimimize, gençlik kollarımıza, kadın kollarımıza, meclis üyelerimize ve patimize gönül vermiş tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Artık şimdi çalışma zamanı, Bozkır’ımıza hizmet zamanı, Bozkır’ımızı daha ileriye taşıma zamanı” diye konuştu. 

5 yıllık görev süresi boyunca Ak Parti’nin hizmet anlayışına yakışır biçimde hizmet etmeye çalıştığını ve bu çerçevede Bozkır’a toplumun tamamını kapsayıcı hizmetler kazandırdığını ifade eden önceki dönem Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün, “2014-2019 hizmet döneminde 642 meclis kararı aldık. Bunlardan sadece bir tanesi oy çokluğuyla aldık diğer hepsini oy birliğiyle aldık. Çok başarılı bir dönem geçirdik. Yaptığımız hizmetleri tek tek saymayacağım ama şunu belirtmek isterim ki, 2014 yılında göreve başladığımızda, yolu, suyu, kaldırımı olmayan bir ilçede nereden başlayacağımızı düşünüyorduk.

Bugün ise Bozkır’a daha ne gibi hizmetler yapabiliriz diye düşünüyoruz. İmkânlar çok zordu ve tekeden süt çıkartarak hizmet ettik. Alnımızın akıyla, gözüm arkada kalmadan buradan ayrılıyorum. Birlikte geçirdiğimiz süre içerisinde başarılı çalışmalara imza attığımız Meclis üyelerimize, ilçe teşkilatımıza, personellerime teşekkür ediyorum. Belediye Başkanlığına seçilen Sadettin Beye de başarılar diliyorum. Allah hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin.

Bu duygularla sizlerden haklarınızı helal etmesini diliyorum. Benim bir hakkım varsa helal olsun” diye konuştu. 

Bozkır’a gerçekleştirdiği hizmetlerinden dolayı önceki dönem Bozkır Belediye Başkanı olan İbrahim Gün’e teşekkür eden Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı, “Bugün yeni bir döneme giriyoruz. İlçemizi daha iyi yerlere taşımak için, ilçemizi kalkındırmak ve gönüllere girebilmek için çıktığımız bu yolda, bugünden itibaren Bismillah diyerek başlıyoruz. 5 yıl boyunca birlik ve beraberlik içerisinde Bozkır’a hizmet etmeye başlıyoruz.

Bizleri bu göreve layık gören Genel Başkanımıza, partimize, İl Teşkilatımıza ve tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Meclis üyelerimizle, ilçe teşkilatımızla, büyükşehir belediyemizle birlikte Bozkır’ı daha ileriye taşıyacak hizmetlere imza atacağız. Haydi, Bismillah” diye konuştu. 

Ak Parti Konya İl Başkan Yardımcısı Mehmet Munlafalıoğlu, “önceki dönem Belediye Başkanımız olan İbrahim Gün ile birlikte Bozkır’ın Ak Parti Belediyeciliği ile tanıştığını ve bundan sonra da yine yeni dönemle birlikte Belediye Başkanımız Sadettin Saygı ile birlikte Ak Parti Belediyeciliği ile Bozkır’ın daha da gelişmeye devam edecektir” dedi. Konuşmalarının akabinde Belediye Meclis Üyesi olarak seçilen üyeler, mazbatalarını teslim aldı. Daha sonra Başkan Sadettin Saygı tebrikleri kabul etti. Programa MHP İlçe Başkanı Ata Küçükduran, CHP İlçe Başkanı Bahri Rıza Duran, İYİ Parti İlçe Başkanı Hasan Dağ’ın yanı sıra çok sayıda partili ve Bozkırlı katıldı.

(Haber: Yunus Yılmaz)


Haber okunma sayısı: 233

Haberin etiketleri:

“HAYDİ BİSMİLLAH”


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ