Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

Hayırsever, veresiye defterlerini satın aldı

hayirsever-veresiye-defterlerini-satin-aldi

Veresiye defterini satın alan hayırsever hemşehrimizle ilgili marketçiler: “Hayırsever abimiz Bozkır merkezde ikamet ediyor. Ama hayırsever abimiz kesinlikle isminin piyasada duyulmamasını istiyor ve bizlere de veresiye defterlerini satın alırken: “Sizlere güveniyorum. Bu yardımlarımı bir Allah, bir siz ve bir de ben bilsin. Başkaları kesinlikle bilmeyecektir.” demiçtir.
06 Mayıs 2020 Çarşamba 15:19

 İlçemizde faaliyet gösteren yerel marketlerimize gidererek marketteki müşterilerin veresiye defterlerindeki yazılı ve ödeme imkânı olmayan vatandaşların veresi borçlarını gizlice kapatan ve satın alan Bozkırlı hayırsever hemşehrimizın bu örnek davranışını duyan ilçe halkımız arasında ise merak konusu oldu.

Konu hakkında gazetemiz muhabirinin araştırmaları sonucunda, bazı market sahipleri şu ifadelerde bulundular; “Hani haberlerde görüp hoşumuza giden bir olay vardı. O olay Allah’a şükürler olsun ki; Bozkır ilçemizde de gerçekleşti. Bozkır’daki yerel marketlerimize gelen ve isminin açıklanmasını istemeyen bir hayırsever Bozkırlı hemşehrimiz de gerçekleştirmiştir.” Hayırsever Bozkırlı hemşehrimizin örnek davranışına çok duygulandıklarını belirten market işletmecileri, gazetemiz muhabirine bile konuyu anlatırlarken duygulanarak anlattılar.

Gittiği marketlerden veresiye defterini satın alan hayırsever hemşehrimizle ilgili marketçiler: “Hayırsever abimiz Bozkır merkezde ikamet ediyor. Ama hayırsever abimiz kesinlikle isminin piyasada duyulmamasını istiyor ve bizlere de veresiye defterlerini satın alırken: “Sizlere güveniyorum. Bu yardımlarımı bir Allah, bir siz ve bir de ben bilsin. Başkaları kesinlikle bilmeyecektir.” Şeklinde de konuşan hayırsever abimize bizlerde söz verdik.  Dediğimiz gibi ismini vermek istemeyen yardım sever abimiz geldi ve veresiye defterinde yazmış bulunduğumuz veresiyelerimizi satın aldı. Bu Ramazan gününde yaşadığımız olumsuz Korona günlerinde milletimize karşı yapmış olduğu yardımlardan dolayı kendisine çok teşekkür ediyor, Allah razı olsun. Yaptığı yardımların daha fazlasını Yüce rabbimiz kendisine nasip etsin." dediler.


 

(Haber: Yunus Yılmaz)


Haber okunma sayısı: 2098Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ