Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

‘Hep birlikte Bozkır’ı daha yaşanabilir hale getirmeye çalışıyoruz’

hep-birlikte-bozkiri-daha-yasanabilir-hale-getirmeye-calisiyoruz

Ermenek’te düzenlenen Göksu-Taşeli Havzası Kalkınma Programına katılan Bozkır Belediye Başkan Yardımcısı Ali Koyuncu: Ermenek’te düzenlenen Göksu-Taşeli Havzası Kalkınma Programı kapsamında stratejik yatırım planlarının hazırlanması projesinin toplantısına katılan Bozkır Belediye Başkan Yardımcısı Ali Koyuncu: “Ermenek ilçesindeki toplantımız verimli bir toplantı olmuştur. Bu tür toplantılardan kurumlarımızla birlikte ilçemizin yararına olacak konuları gündeme getiriyoruz. Onun için hep birlikte ilçemizi daha yaşanabilir hale getirilmesine mücadele veriyoruz. Belediye Başkanımız Sadettin Saygı’nın dediği gibi, elbirliği, gönül birliği ile Bozkır’ın daha da yaşanabilir hale gelmesi için, taşın altına hepimizin elini koyması gerektiğine inanıyorum.” dedi.
10 Temmuz 2019 Çarşamba 09:25

 İlçemiz Belediye Başkan Yardımcısı Ali Koyuncu, Bozkır İlçe Tarım ve Orman Müdürü Salih Öncü, Ermenek’te düzenlenen Göksu-Taşeli Havzası Kalkınma Programı kapsamında stratejik yatırım planlarının hazırlanması projesinin toplantısına katılarak Bozkır’da uygulanması planlanan projeleri istişare ettiler.

Ermenek ilçesindeki toplantıda, ilçemizde tarımsal üretim alanında Üzüm ve Çilek ürünlerinin yaygın olarak Bozkır’da tercih edildiği, bu üretim alanlarının her geçen gün arttığı, yapılan teşvik ve desteklerle bu üretim alanlarının daha da arttırılmasının konuşulduğu belirtildi.

Ermenek’teki toplantıdan sonra ilçemize dönen ve gazetemiz muhabirine konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Bozkır Belediye Başkan Yardımcısı Ali Koyuncu, belediye bünyesinde devlet desteklerinden vatandaşların kolayca yararlanabilmesi için proje ekibi oluşturacaklarını söyledi. Kuracakları ekiple üretim anlamında daha güzel işlere imza atacaklarına değinen Başkan Yardımcısı Ali Koyuncu, ekibin çalışma alanlarına değinerek “proje ekibimiz ilçemizde devlet desteklerinden yararlanmak isteyen hemşehrilerimiz ile Bozkır için çalışacak. 

Hemşehrilerimizin devlet desteklerinden yararlanabilmesi için, proje yazımı, proje takibi ve projenin uygulanması aşamalarında hizmet verecek. Aynı zamanda ilçemizin stratejik kalkınma planı hazırlanacak, kamusal projeler hazırlanarak devlet yatırımlarına olanak sağlanacaktır. Bu bağlamda da Ermenek’teki toplantı verimli bir toplantı oldu.” diyen Başkan Koyuncu, hep birlikte ilçemizi daha da yaşanabilir hale getirmeye çalıştıklarını, Belediye Başkanı Sadettin Saygı’nın dediği gibi, elbirliği, gönül birliği ile herkesin taşın altına elini koyması gerektiğine de inandığını söyledi. 

Daha sonra açıklamalarda bulunan Bozkır İlçe Tarım ve Orman Müdürü Salih Öncü, müdürlükleri nezdinde hazırlanan projelerle Bozkır’da üzüm, çilek ve kiraz meyvelerinde üretimin her geçen gün arttığını belirtti. Müdür Öncü, “Çiftçilerimizi ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımızı desteklemeye devam ediyoruz. Yaptığımız desteklerle ve teşviklerle ilçemizdeki tarımsal ve hayvansal üretim giderek artıyor. Bu durum ilçemiz için sevindirici bir haberdir. İlçemizdeki üretim anlamında ne varsa her bir üretim kalemini daha da arttırmak için Ermenek’teki toplantının hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi. 

(Haber: Yunus Yılmaz)


Haber okunma sayısı: 396Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ