Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

İl Jandarma Komutanımızdan AHİMİZ Osman Kalay’a ziyaret

il-jandarma-komutanimizdan-ahimiz-osman-kalaya-ziyaret

Konya İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Şakir Uslu, Ahilik Haftası dolayısıyla ilçemize gelerek 2018 Yılında Cumhurbaşkanlığımız tarafından 2018 Yılı Türkiye Ahisi seçilen Bozkır Tahin Dünyası ile Kalaycıoğlu Tahin Sanayii’nin sahibi Osman Kalay’ı ziyaret ederken, Hazreti Mevlana’nın portresi bulunan tabloyu Ahimiz Osman Kalay’a takdim ederek, Ahilik Haftasını kutladı.
22 Eylül 2020 Salı 12:45

 Geçtiğimiz hafta içerisinde Ahilik haftası nedeniyle ilçemiz Bozkır’a gelen Konya İl Jandarma Komutanımız Tuğgeneral Şakir Uslu, Cumhurbaşkanlığımız tarafından 2018 Yılının Türkiye Ahisi seçilen Osman Kalay’ı ziyaret edip, Ahilik Haftasını kutlarken, Hazreti Mevlana’nın portresi bulunan tablo hediye etti.
2018 Yılının Türkiye Ahisi seçilen Bozkır Tahin Dünyası ile Kalaycıoğlu Tahin Sanayii’nin sahibi Osman Kalay, İl Jandarma Komutanımız Tuğgeneral Şakir Uslu’nun kendisini ahilik haftası kutlamaları nedeniyle unutmadığını, Ahilik Haftasından dolayı, İl Jandarma Komutanımızın Bozkır ilçemize kadar gelmesinden de oldukça mutlu ve memnun kaldığını belirtirken, kendisine teşekkür etti.

İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Şakir Uslu, Ahimiz Osman Kalay’a yaptığı ziyarette Ahilik Haftası nedeniyle Ahilik, "Ahi Evran-ı Veli’nin düşüncelerini ve Ahilik geleneğini yaşatmak Türk toplumunun borcudur. Onun için Ahilik herkese nasip olmaz. 2018 Yılında Türkiye Ahisi seçilen Osman Kalay Amcamız bizim baş tacımızdır." dedi.
Ahimiz Osman Kalay’da; “Ahiliğin, milli kimliğimizi oluşturan değerlerden biri olduğunu belirterek “Anadolu halkının ekonomik ve kültürel yaşamında önemli bir boyut oluşturan Ahilik, dürüstlüğün, sevginin, dostluğun, yardımlaşmanın, hoşgörünün, bilginin ve dayanışmanın sanatla birleşimidir.
Ticarette ve sosyal hayatta doğruluğu, kaliteli üretimi, tüketiciye saygıyı ve iyi ahlakı ilke edinen Ahilik felsefesi, teşkilat olarak Anadolu Selçuklularından Osmanlı İmparatorluğuna geçiş sürecinde son derece önemli bir rol oynamış, sanat ve meslek yönleriyle toplumun ekonomik yapısını hazırlarken, ahlaki yönüyle de devlet yapısının temel niteliklerini belirlemiştir.
Milli kimliğimizi oluşturan değerlerden biri olan Ahilik anlayışı ve Ahilik geleneğinin amacı, toplumsal dayanışma ve yardımlaşmayı ortaya çıkarmak, bu anlayışla meslek erbapları yetiştirmektir.

Ahilik, işçinin, çalışanın, üretenin, namuslu kazancın ve ticaretin yanı sıra adaletli yönetimin simgesidir. Doğruluktan dürüstlükten ödün vermeden, iş ve meslek hayatında saygılı, şefkatli, cömert ve güler yüzlü Ahilik geleneğini esas almaktır.” diyen Kalay, 2018 Yılında Cumhurbaşkanlığı tarafından Türkiye Ahisi seçildiğini ve yukarıdaki sözlerine hep sadık olduğunu ve ölünceye kadar da sadık kalacağını sözlerine ekledi. (YUNUS YILMAZ)

Haber okunma sayısı: 1053Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ