Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

İlçe Milli Eğitim MüdürüTunç’tan Yeni Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

ilce-milli-egitim-mudurutunctan-yeni-egitim-ogretim-yili-mesaji

2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı bugün başladı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Özgür Tunç, 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılının bugün başlamasıyla birlikte gazetemiz aracılığıyla mesaj yayınladı.
09 Eylül 2019 Pazartesi 15:01

 Geçtiğimiz ay Bozkır İlçe Milli Eğitim Müdür olarak koltuğuna oturan ve Bozkır’da eğitimde büyük başarılara imza atacağı beklenen çiçeği burnunda olan Müdür Ramazan Özgür Tunç 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılının başlamasıyla birlikte anlamlı bir mesaj yayınladı.

Müdür Tunç yayınladığı mesajında: “Her yıl olduğu gibi bu yıl da hep birlikte yeni eğitim-öğretim yılına başlayacak olmanın heyecanını, sevincini ve mutluluğunu yaşıyoruz. 2019-2020 eğitim-öğretim yılının sevgili öğrencilerimize, öğretmenlerimize, okul yöneticilerimize, okul çalışanlarına ve velilerimize hayırlı olmasını diliyorum.

Bakanlığımızın ilke ve hedefleri doğrultusunda hazırlanan ve eğitimimizde çığır açacak olan 2023 Eğitim Vizyonu’nu rehber edinmiş eğitimciler olarak; geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimizin ‘Demokrasi’ ve ‘Milli İrade’ konularında daha fazla bilinçlendirilmesi gayesini en önemli unsur olarak görmeliyiz. Millet olarak biliyoruz ki; şanlı ecdadımızdan aldığımız emaneti koruyup daha da ileriye taşıyacak olan çocuklarımız ve gençlerimizdir. Bu nesli yetiştirip, geleceğe hazırlayacak olan öğretmenlerimize büyük görev düşmektedir.

Sevgili öğrenciler, bu eğitim-öğretim yılında da yeteneklerinize ve isteklerinize göre yeni yeni başarılar kazanmanızı arzularken;  derslerinizde, sportif, sanatsal ve kültürel etkinliklerinizde sorumluluk sahibi olarak özenli ve sistemli çalışmayı kendinize ilke edinmenizi temenni ederim. Öğretmenleriniz ve arkadaşlarınızla saygı, sevgi temeline dayalı, hedefini belirlemiş, gayretli öğrenciler olarak başarılı bir öğretim yılı geçireceğinize inanıyor ve kucak dolusu sevgilerimi sunuyorum.

Değerli veliler,•'3fçocuklarımızın yetişmesinde sizlerin katkısı çok büyüktür. Olumlu ve yönlendirici desteğinizle ve çocuklarınıza yapacağınız rehberlikle onların özgüvenlerinin artmasına katkı sağlayacaksınız. Bunları yaparken okul-aile işbirliği esasına dayalı olarak öğretmen ve okul yönetimi ile sürekli iletişim kuracağınıza inanıyorum.Değerli öğretmen arkadaşlarım, çocuklarımız ve yarınlarımız değerlidir. Onları eleştirel ve yaratıcı düşünen, iletişim becerileri gelişmiş, araştıran, sorgulayan, problem çözebilen, bilgi teknolojilerini kullanabilen, girişimci, Türkçe`yi doğru, etkili ve güzel kullanabilen bireyler olarak yetiştirmek bizim asli ve ulvi görevimizdir. Çocuklarımızı okullarımızda ve sınıflarımızda sizlere emanet etmekten gurur duyuyor, bu eğitim-öğretim yılının hep birlikte yeni mutluluk ve başarılara tanıklık edecek güzel bir yıl olmasını diliyorum.” diyen Bozkır İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Özgür Tunç mesajını “Ve bizler önce İNSAN diyoruz.” cümleleriyle tamamladı. Müdür Tunç, 2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılı’nın fedakâr öğretmenlerimize, saygı değer velilere ve gözbebeğimiz sevgili öğrencilere hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

(Haber: Yunus Yılmaz)


Haber okunma sayısı: 175Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ