Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

İlçemizde Sosyal park tamamlanmak üzere

ilcemizde-sosyal-park--tamamlanmak-uzere

Bozkır Belediyesinin başlatmış olduğu çalışma kapsamında ilçe merkezinde yeni kütüphane binasının yanında yer alan atıl arsa üzerine yapılan yeni sosyal parkın çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Çalışmaların yakın zamanda tamamlanmasıyla birlikte vatandaşların hizmetine girmesi bekleniyor.
06 Mayıs 2020 Çarşamba 15:37

 İlçemiz Bozkır Belediyesinin başlatmış olduğu sosyal park çalışmaları, ilçemizin merkezinde bulunan yeni kütüphane binasının yanında yer alan atıl arsa üzerine yapılmaktadır. Yeni sosyal parkın çalışmalarının ise tüm hızıyla devam ettiğini görüyoruz.

Çalışmaları yerinde inceleyen Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı, Bozkır’ın sosyal alan sayısını çoğaltmaya, Bozkır’ın yeşil dokusunu koruyup arttırmaya devam ettiklerini gazetemiz muhabirine söyledi. 

Belediye Başkanı Saygı sözlerine şöyle devam etti: “Yaptığımız bu tür çalışmalarımızla birlikte Çarşamba Çayı kenarının da bir bütün haline geldiğini görüyoruz” diyen Başkan Saygı; “kordon boyunun daha sosyal hale gelmesi için bir bütünlük oluşturacak yeni parkımızda çalışmalarımız devam ediyor. Yakın zamanda buradaki çalışmalarımızı tamamlayacağız ve vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Bu parkımızı diğer parklarımızdan ayıran özelliğimiz, yeşile verdiğimiz önemdir.

Bu parkımızda bitki çeşitliliğini ön planda tuttuk, ayrıca yürüyüş ve dinlenme alanları oluşturduk. Daha önce yapmış olduğumuz yürüyüş yoluyla birlikte de entegre olarak kordon boyu tamamen bir bütün haline geldi. Yaz aylarında en kullanılan mekânların başında gelecek olan parkımız ve kordon boyu, ilçemize hayırlı olsun” diye konuştu.

 

(Haber: Özgür Yılmaz)


Haber okunma sayısı: 2141Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ