Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

İYEP bilgilendirme toplantısı yapıldı

iyep-bilgilendirme-toplantisi-yapildi

Bozkır İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda İYEP (İlkokullarda Yetiştirme Program) bilgilendirme toplantısı geçtiğimiz hafta yapıldı.
15 Ekim 2019 Salı 14:23

 Geçtiğimiz hafta içerisinde Bozkır İlkokullarında Yetiştirme Programı kapsamında faaliyette bulunan İlkokul Müdürlerine ve İYEP okul komisyonunda görevli öğretmenlere yönelik bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Bozkır ilçe Milli Eğitim Şube Müdürü Dursun Budak tarafından yapılan bilgilendirme toplantısında, programın uygulanmasında muhtemel sorunlar ve çözüm önerileri dile getirildi.

Şube Müdürü Budak tarafından konu hakkında yapılan bilgilendirmede, "İYEP ilkokullarda yetiştirme programı anlamına gelir. 3. ve 4. sınıflara devam eden, önceki eğitim öğretim yılları içinde çeşitli nedenlerle Türkçe ve matematik dersi öğretim programlarında yer alan ve İYEP kapsamında belirlenen kazanımları yeterli düzeyde edinemeyen öğrencilerin bu kazanımlara ulaşmalarını sağlamak amacıyla geliştirilen bir program” olduğunu ve İYEP kapsamında öğretmenlerimize bilgilendirmeler de bulunulduğu ifade edildi.

(Haber: Yunus Yılmaz)


Haber okunma sayısı: 231Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ