Bozkır Postası Tarafsiz Siyasi Bölge Gazetesi

Kalaycı: Stratejik hedeflerimiz tuttu

kalayci-stratejik-hedeflerimiz-tuttu

MHP Konya Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Bozkırlı hemşehrimiz Mustafa Kalaycı, 31 Mart yerel seçiminde, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 7 ay önce 31 Ağustos'ta Etimesgut'ta açıkladığı 'stratejik hedeflerinin tuttuğunu' belirtti.
10 Nisan 2019 Çarşamba 18:13

 Milliyet'e konuşan Bozkırlı Kalaycı, MHP'nin tek başına girdiği illerdeki il genel meclisi üyeliklerinde yüzde 18,73'le rekor oy oranına ulaştıklarını belirtti. 

Referandumda 51.46, Cumhurbaşkanlığı seçiminde yüzde 52,5 oy oranını yakalayan Cumhur İttifakı'nın bu seçimde yüzde 51.63'lük oy oranıyla başarısını sürdürdüğünü de sözlerine ekledi. Millet İttifakı'nın belediye başkanlıklarını kazanmasına rağmen, oy potansiyeli olarak başarısız olduğunu söyleyen Bozkırlı Milletvekilimiz Kalaycı, Cumhur İttifakı'nın belediye başkanlıklarını kaybettiği illerde belediye meclis üyeliklerindeki ağırlığı ile icraatların "teminatı" olduğunu da kaydetti.

MHP'nin elindeki 129 belediyeyi ikiye katlayıp 227 belediyeye çıkararak bir başarı yakaladığını söyleyen Kalaycı,  MHP tabanından hiçbir yere kayma olmadığını, hatta geçmişte farklı partilere kayan oyların geriye dönüşünün hızlandığını dile getirdi.

(Haber Merkezi)


Haber okunma sayısı: 129Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ